Stolica Dolnego Śląska jest jednym z największych sportowych ośrodków w naszym kraju. Istniejące w mieście drużyny są bardzo utytułowane. Jednym z najbardziej znanych klubów sportowych jest WTS Sparta Wrocław. Żużel we Wrocławiu posiada liczne grono zwolenników, a na mecze czarnego sportu docierają fani z całego regionu. Poznaj interesującą historię wrocławskiego klubu żużlowego.

Historia drużyny żużlowej w stolicy Dolnego Śląska sięga pierwszych lat powojennych. Już w 1950 roku ruszyły rozgrywki ligowe, w których nie zabrakło przedstawicieli wrocławskiego klubu. Pierwsza dekada była dla klubu bardzo łaskawa, żużlowcy w ciągu tego okresu cztery razy zdobywali wicemistrzostwo kraju, dwukrotnie kończyli sezon jako brązowi medaliści. Od początku ugruntowało to pozycję czarnego sportu jako ważnego elementu na sportowej mapie Wrocławia. Żużel we Wrocławiu uzyskał status sportu bardzo lubianego przez kibiców.

Kolejne dziesięciolecia przynosiły, jak to w sporcie zazwyczaj bywa, lata lepsze i gorsze. Niewątpliwie najgorszym okresem w historii Sparty Wrocław były lata osiemdziesiąte dwudziestego wieku, kiedy to wrocławski klub okupował niskie lokaty w II lidze. Zmiany pojawiły się dopiero na początku następnej dekady, wówczas klub zaczął marsz na szczyty polskiej ekstraklasy, w której zadomowił się na dobre.

Czasy pod wodzą prezesa Andrzeja Rusko, który objął klub w 1993 roku to pasmo wielu sukcesów, zarówno całej drużyny jak i zawodników w jeździe indywidualnej. Pierwsze mistrzostwo zostało osiągnięte już w 1993 roku. Kolejne dwa sezony również zakończyły się zdobywanie tytułu mistrza Polski. Kolejne lata bywały nieco gorsze, ale wciąż klub plasował się w czołówce polskiej ekstraklasy, by od czasu do czasu zajmować drugie bądź trzecie miejsce na podium. Żużel we Wrocławiu ma się dobrze, drużyna odnosi sukcesy, niekiedy też doznaje porażek.

Tegoroczny sezon można zaliczyć do udanych, wrocławska drużyna znalazła się ostatecznie na miejscu trzecim, wywalczając brązowe medale. Obecnie remontowany Stadion Olimpijski, na którym rozgrywane są zawody, powinien przyciągnąć znów większą liczbę kibiców. Zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce w dniu rozgrywanego meczu. Rodzinna atmosfera jest tym, co przyciąga wielu kibiców. Osoby spoza Wrocławia znajdą tani nocleg oferowany przez apartamenty wrocławskie.