Stolicy Dolnego Śląska również nie ominęła rewolucja kulinarna, promująca nowy rodzaj jedzenia hamburgerów. W dal odeszły dawne czasy kiepskich kotletów i czerstwych bułek z przyulicznych budek. Dziś hamburger podawany jest w pięknie urządzonych nowoczesnych wnętrzach, z kotletem usmażonym z pełnowartościowego mięsa, świeżymi warzywami i specjalnie przyrządzanymi sosami, których receptura nierzadko jest najstaranniej strzeżoną tajemnicą szefów kuchni. Gdzie można znaleźć najlepsze hamburgery we Wrocławiu?

Sztrass burger

Sztrass burger, najstarszy wrocławski lokal serwujący bułki z kotletem i warzywami, wciąż jeszcze znajduje się w czołówce tego rodzaju gastronomicznych punktów na mapie Wrocławia. Szeroki wybór sosów i pieczywo robione na miejscu. Zestawy naprawdę różnorodne, bez większego trudu można znaleźć coś dla siebie, wedle własnych upodobań kulinarnych. Ogromną zaletą lokalu jest bardzo dobre położenie, tuż przy siedzibie kina Nowe Horyzonty, gdzie odbywają się pokazy filmowe festiwalu pod tą samą nazwą.

Burger Love

To miejsce bardzo klimatyczne, przy malowniczej ulicy Więziennej. Hamburgery tutaj podawane mogą zaskoczyć, zwłaszcza wszystkie osoby nie jedzące mięsa. Wege burger to danie szczególne, złożone z falafeli ciecierzycy, warzyw i dipu jogurtowo-miętowego. Zwolennicy tradycyjnego wołowego kotleta również nie powinni być rozczarowani, inne burgery są równie smaczne jak te tworzone bez udziału mięsa.

LTD

Ten niewielki w gruncie rzeczy lokal oferuje jedzenie o wiele lepsze, niż można by sądzić po pozorach. Niewielki wybór dostępnych wersji rekompensowany jest przede wszystkim przez bardzo dobry jakościowo produkt finalny, w którym wszystko jest w jak najlepszym porządku. Dla bardzo głodnych klientów lokal oferuje burger o nazwie Wieża, złożony z dwóch kotletów i podwójnego bekonu.

Diner

To zdecydowanie lokal dla wszystkich chcących poczuć klimat amerykańskiego miasteczka. W tym lokalu wszystko podporządkowane jest właśnie wywołaniu tego wrażenia na gościach. Udaje się to bez problemu, bo jedzenie oferowane w tym miejscu odwołuje się do najlepszych amerykańskich tradycji. Duża porcja frytek i spora sałatka towarzyszące sporemu burgerowi dokładnie odpowiadają naszemu wyobrażeniu o tym, jak wygląda tego rodzaju posiłek za oceanem.

Pasibus

Na ostatnim miejscu jest podobno najlepsze miejsce oferujące burgery w stolicy Dolnego Śląska. Od wymienionych wcześniej różni się jedynie tym, że jest foodtruckiem, co wcale nie wpływa na jakość, wręcz odwrotnie. Oferowane przez szefów burgery są przez wielu uznawane za cud sztuki kulinarnej.

Wrocław oferuje wiele innych miejsc, wybraliśmy jedynie naszym zdaniem najlepsze. Być może znajdziecie również inne miejsca godne polecenia. Podczas kilkudniowego pobytu apartamenty Wrocław będą najlepszym miejscem odpoczynku.