Zwiedzanie Wrocławia w upalne letnie dni może powodować ogromną chęć na znalezienie odrobiny chłodu i wytchnienia. Takim miejscem może być oczywiście basen lub kąpielisko naturalne. Można ich we Wrocławiu znaleźć kilka, każde posiada własną specyfikę.

Aquapark

Najbardziej znany wśród wrocławskich kąpielisk jest oczywiście Aquapark. Dogodne położenie w niewielkiej odległości od centrum sprawia, że wybierany jest równie chętnie przez ludzi mieszkających na stałe we Wrocławiu jak i tych przyjezdnych, którzy pragną odrobiny ciekawego i aktywnego spędzenia czasu z rodziną lub znajomymi. Aquapark to wszystko oferuje, będąc zbiorem basenów, brodzików, zjeżdżalni, różnego rodzaju saun i siłowni. Oferowanych przez to miejsce atrakcji jest tak wiele, że bez większego trudu można odnaleźć coś interesującego tak dla samego siebie jak i członków swojej rodziny.

Basen na ulicy Teatralnej

Piękny budynek położony w samym centrum miasta, tuż przy wrocławskim Teatrze Lalek i malowniczym Parku Staromiejskim, jest świetnym miejscem relaksu, jaki oferuje dobrze wyposażone centrum spa. Sauna i masaże wodne są wręcz doskonałym środkiem dla osiągnięcia odrobiny wytchnienia od trudów zwiedzania miasta. Zapalenie pływacy też nie powinni być zawiedzeni, dla nich przeznaczone są dwa dość spore baseny, na których z powodzeniem można popływać.

Kąpielisko Morskie Oko

Morskie Oko to z kolei propozycja dla osób wolących przebywać w akwenach naturalnych. Największe w mieście naturalne kąpielisko oferuje swoim odwiedzającym cały szereg atrakcji. 10 ha plaży i 5 ha akwenu sprawia, że nie ma wielkiego tłoku, można spokojnie nie tylko popływać, ale również popływać kajakiem, na miejscu jest również wypożyczalnia tego rodzaju sprzętu.

Wakepark Glinianki

Położony w bezpośrednim sąsiedztwie Stadionu Miejskiego Wakepark Glinianki to naturalne kąpielisko, na którym można doskonale wypocząć po trudach zwiedzania stolicy Dolnego Śląska. Cały teren składa się z trzech odrębnych akwenów. Jeden przeznaczony jest do pływania, drugi pozostaje łowiskiem ryb, trzeci zaś to miejsce do uprawiania sportów wodnych. Wypożyczalnia sprzętu wodnego, takiego jak kajaki i rowery wodne, zapewni moc atrakcji wszystkim miłośnikom uprawiania sportów wodnych.

W kwestii noclegu polecamy natomiast nasze komfortowo urządzone apartamenty Wrocław.