Wrocław to miasto wielu terenów zielonych, niektóre z nich są położone w bezpośrednim sąsiedztwie ścisłego centrum. Te miejsca są szczególne nie tylko dlatego, że możesz w nich odpocząć po trudach zwiedzania stolicy Dolnego Śląska. Dowiedz się, dlaczego warto poświęcić czas na poznanie najpiękniejszych wrocławskich parków miejskich.

Park Szczytnicki

Lista obejmująca wrocławskie parki po prostu musi rozpoczynać się od Parku Szczytnickiego. Nie chodzi tu nawet jedynie o to, że jest to największy miejski park. Przyczyn, dla których warto odwiedzić to wyjątkowe miejsce jest bardzo wiele.

Bardzo istotne jest położenie Parku Szczytnickiego. Znajduje się on tuż przy wrocławskim ogrodzie zoologicznym, tuż przy niemniej słynnej Hali Stulecia i otaczającej ją Pergoli, gdzie mieści się także wrocławska Fontanna Multimedialna, zaliczana do największych tego rodzaju obiektów w całej Europie. Warto również wspomnieć o położonym nieopodal Ogrodzie Japońskim, szczególnie pięknym w okresie wiosennym.

Park Staromiejski

Poza Parkiem Szczytnickim istnieją inne, równie godne uwagi wrocławskie parki. Jednym z najpiękniejszych jest położony w samym centrum miasta Park Staromiejski. Pieczołowicie odnowiony przed kilku laty, odzyskał dawny blask i dziś przypomina oryginalne założenie. Ponad stuletnie platany, działająca w sezonie wiosenno-letnim karuzela, stylowa fontanna to jedynie kilka z zalet tego miejsca. Nawet jeśli nie znasz dobrze topografii miasta, z łatwością odnajdziesz drogę do Parku Staromiejskiego, gdyż jest on położony przy Teatrze Lalek, w bliskiej odległości od ulicy Świdnickiej, będącej głównym miejskim deptakiem.

Park Południowy

W nieco większej odległości od centrum miasta położony jest jeden z najpopularniejszych wśród mieszkańców Wrocławia parków miejskich. Park Południowy liczy sobie ponad sto lat, swoją popularność zawdzięcza założeniu, dzięki czemu dziś posiada duży staw, otoczony malowniczymi alejkami, przy których rośnie wiele gatunków drzew i krzewów, niespotykanych w innych miejscach stolicy Dolnego Śląska.

Wrocławskie parki są, jak widać, godne uwagi z wielu względów. Spacer ich malowniczymi alejkami pozwoli na lepsze zrozumienie i poznanie Wrocławia. Na to potrzebne jest kilka dni, dlatego też warto skorzystać z oferty noclegowej oferowanej przez apartamenty wrocławskie, położone w samym centrum wrocławskiej starówki.