Wrocław jest jednym z największych miast w Polsce, dlatego też nie brakuje w nim miejsc, w którym można zrobić zakupy. Zapewne spora część osób odwiedzających stolicę Dolnego Śląska będzie miała na celu zrobienie wycieczki po sklepach w galeriach handlowych. Gdzie we Wrocławiu można zrobić ciekawe zakupy?

Galeria Dominikańska

Galeria Dominikańska to najstarsza z wrocławskich galerii handlowych. Jej największym atutem jest bardzo dobre położenie w ścisłym centrum miasta, dzięki czemu bardzo łatwo do niej dotrzeć podczas zwykłego spaceru malowniczymi uliczkami wrocławskiego Starego Miasta. Liczne sklepy oferują szeroki wybór towarów, w Galerii Dominikańskiej można również coś zjeść lub wypić kawę. Jednym z atutów jest także bezpłatny parking, ułatwiający znalezienie miejsca do zostawienia samochodu w pobliżu wrocławskiego Rynku.

Pasaż Grunwaldzki

Kolejna z wrocławskich galerii handlowych również jest położona w dogodnym miejscu przy placu Grunwaldzkim. Łatwo do niej trafić nawet osobom będącym po raz pierwszy we Wrocławiu, a to z tego względu, że znajduje się ona na szlaku wiodącym z Ostrowa Tumskiego do terenów przy Hali Stulecia i ogrodzie zoologicznym. Pasaż Grunwaldzki oferuje nie tylko zakupy czy posiłek, ale również i rozrywkę, gdyż znajduje się w nim kilkusalowy multipleks.

Arkady Wrocławskie

Arkady również łatwo odnaleźć na mapie stolicy Dolnego Śląska, są one położone w pobliżu Dworca Głównego PKP. Turyści mogą zmierzać do nich nawet wówczas, gdy oczekują na pociąg lub autobus na równie pobliskim dworcu PKS. Arkady słyną jednak nie tylko z dużego wyboru sklepów i dostępnych w nich towarów, ale również z posiadania wielkiego akwarium, w którym zobaczyć można między innymi rekina.

Sky Tower

Galerie handlowe znajdują się również w biurowcach i apartamentowcach. Najbardziej znanym przykładem jest galeria handlowa w najwyższym budynku Wrocławia. Przyjemność płynącą z zakupów można wzmocnić wrażeniem, jaki wywiera na odwiedzających widok z tarasu budynku.

Magnolia Park

To z kolei największa galeria handlowa w mieście. Ostatnio przebudowana jest miejscem, w którym można zrobić wspaniałe zakupy, zjeść w jednej z kilkunastu restauracji lub obejrzeć film w istniejącym kinie. Spośród wymienionych, Magnolia park to galeria handlowa położona najdalej od centrum, ale dojazd do niej nie jest kłopotliwy. Magnolia Park z całą pewnością jest miejscem, w którym można spędzić cały dzień z rodziną lub znajomymi.

Wrocław ma tak wiele galerii handlowych, że nie sposób zwiedzić ich w jeden dzień. Nocleg oferują nasze apartamenty Wrocław.