Europejska Stolica Kultury 2016 to wydarzenie jednorazowe, choć trwające aż dwanaście miesięcy. Jednak Wrocław jest ważnym ośrodkiem kulturalnym od wielu lat, nie brakuje tutaj różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych w różnych dziedzinach sztuki. Jednym z najmocniejszych punktów oferty stolicy Dolnego Śląska jest teatr, a ściślej festiwale teatralne, które odbywają się we Wrocławiu. Na jakie z nich warto zwrócić szczególną uwagę? Poznaj najsłynniejsze i najlepsze wrocławskie festiwale teatralne.

Festiwal Teatralny Dialog

Festiwal Teatralny Dialog to jedna z największych tego typu imprez kulturalnych w naszym kraju. Wiele minionych edycji stało się bardzo ważnym wydarzeniami w skali nie tylko krajowej. W ramach tego wyjątkowego festiwalu można zobaczyć teatry z Polski i innych krajów, prezentujące różnego rodzaju sztuki teatralne, od poważnych dramatów poprzez prekursorskie przedstawienia klasyki aż po lekkie w odbiorze komedie, które dostarczą rozrywki. Wszystkie propozycje, niezależnie zaś od tematyki, łączy jedno – najwyższa, nierzadko światowa klasa jakości.

Przegląd Piosenki Aktorskiej

Przegląd Piosenki Aktorskiej to z całą pewnością wydarzenie, którego markę znają miłośnicy tego rodzaju sztuki teatralnej na całym niemal świecie. Każda z festiwalowych edycji to prawdziwe święto dla wszystkich tych, którzy cenią znakomite wykonania pieśni i piosenek z całego świata. Poza konkursem, w którym bardzo często obok debiutantów można również usłyszeć gwiazdy polskiej sceny teatralnej, odbywają się również koncerty znanych gwiazd, na wrocławskim PPA wystąpił między innymi Nick Cave.

Buskerbus

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej Buskerbus to wydarzenie nie mające sobie równych w naszym kraju. Odbywa się we Wrocławiu, Zielonej Górze i Krotoszynie, w tych miejscach można zobaczyć kilkudziesięciu aktorów i grup teatralnych z całego świata. Monodramy, przedstawienia, pochody i pokazy sztuk różnego rodzaju, które łączy w sobie jedno – ich sceną jest ulica. Teatry uliczne w naszym kraju nie są licznie reprezentowane, dlatego też warto skorzystać z tej niepowtarzalnej okazji, jaką daje wizyta podczas trwania festiwalu Buskerbus w stolicy Dolnego Śląska.

Każde z przedstawionych wydarzeń jest imprezą kilkudniową, dlatego też warto rozejrzeć się za noclegiem. Atrakcyjne ceny można znaleźć w ofercie prezentowanej przez apartamenty wrocławskie, znajdujące się w samym centrum Wrocławia.