Wrocław to nie tylko miasto bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym. Stolica Dolnego Śląska jest również miejscem bardzo przyjaznym dla inwestorów, którzy zdecydują się właśnie tutaj ulokować swoje pieniądze. Jednym z takich miejsc jest Wrocławski Park Technologiczny, gdzie nauka łączy się z biznesem a podstawą działania jest innowacyjna gospodarka.

Wrocławski Park Technologiczny – idea

Wrocławski Park Technologiczny powstał przed kilku laty jako miejsce mające być przede wszystkim łączenia naukowych odkryć z biznesowym podejściem do wdrażania nowych pomysłów w życie. Pomysłodawcy i założyciele zdawali sobie sprawę, że tylko w sposób przemyślany można wspierać taki związek, w którym i naukowcy i biznesmeni będą zadowoleni z rezultatów swojej współpracy. W ten sposób powstało miejsce, w którym współpraca ta nie tylko może funkcjonować, ale również odnosić sukcesy.

Te fundamentalne zasady, które legły u podstaw stworzenia takiego miejsca jak Wrocławski Park Technologiczny nadal są bardzo ważne. Nie bez znaczenia jest fakt stworzenia i wspierania istnienia inicjatywy znanej jako Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Dzięki niemu wielu młodych ludzi może próbować swych sił w znalezieniu finansowania na swój start-upów i przekuwać własne pomysły w rzeczywiste projekty, które umożliwią pojawienie się na rynku gotowego produktu. W ten sposób powstał już między innymi prototyp robota do obsługi sadów – podcina gałęzie, opryskuje. Być może niedługo trafi on do masowej produkcji.

Wrocławski Park Technologiczny – innowacyjność zarządzania

System działania jest zatem dość prosty, ale to nie wszystko. Wrocławski Park Technologiczny to również silny ośrodek badawczy, w którym nowoczesne rozwiązania korzystania z dziesięciu dostępnych laboratoriów pozwalają na maksymalne ograniczenie kosztów. Każda z firm planujących rozpocząć współpracę i korzystanie z dostępnych powierzchni z góry określa sprzęt, z którego chce skorzystać. To proste rozwiązanie sprawia, że więcej firm może skorzystać z dostępnych urządzeń i powierzchni. Innowacyjne myślenie o gospodarce widoczne jest także i w planowaniu logistycznym.

Wrocławski Park Technologiczny to niewątpliwie miejsce dla każdego inwestora, który chciałby sprawdzić nowe technologie i dołączyć do grona wspierających innowacyjność polskiej gospodarki. Podczas wizyty w mieście nocleg oferują nasze apartamenty Wrocław.