Wśród wielu wydarzeń, których gospodarzem jest Wrocław, Festiwal Dobrego Piwa to jedno z największych tego rodzaju imprez w naszym kraju. Co będzie można zobaczyć w trakcie tegorocznej edycji? Organizatorzy zadbali o to, by atrakcji nie zabrakło.

Obecne wydarzenie to już siódma odsłona tego festiwalu. Z roku na rok impreza nabiera znaczenia, przyciągając coraz większą liczbę osób, które chcą dowiedzieć się więcej o tym, czym jest i być powinno piwo. Rzemieślnicy, którzy wystawiają swoje produkty każdego roku, mają na celu propagowanie kultury picia piwa, łącząc to z edukacją, która podniesie poziom wiedzy o złocistym trunku. Jeśli weźmiesz udział w tym niepowtarzalnym wydarzeniu, z całą pewnością będziesz mieć okazję nie tylko spróbowania piwa w najlepszym gatunku, ale również dowiedzieć się wiele o tym, w jaki sposób powstaje piwo i jak można zrobić dobry trunek we własnym domu.

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa w tym roku to siedemdziesiąt stoisk piwnych, na których będzie można spróbować ponad 400 rodzajów piw, pochodzących ze 150 browarów małej i średniej wielkości. Jak widać, niezależnie od tego, jaki gatunek złocistego trunku preferujesz, na pewno z łatwością znajdziesz coś odpowiedniego do indywidualnych potrzeb. Osoby lubiące próbowanie nowych smaków również nie będą rozczarowane.

Poza możliwością skosztowania wielu rodzajów piwa, organizatorzy zadbali również o to, by odwiedzający Festiwal Dobrego Piwa mogli dowiedzieć się wiele o tym, w jaki sposób powstaje piwo, co jest wyróżnikiem dobrej jakości trunku i w jaki sposób samodzielnie przeprowadzić cały proces produkcji piwa we własnym domu. Spotkania, warsztaty, panele dyskusyjne to niewątpliwie świetna okazja do tego, by pogłębić swoją wiedzę na temat piwa.

Festiwal Dobrego Piwa to także okazja do posłuchania wielu znanych zespołów muzycznych. W trakcie tegorocznej edycji będzie można posłuchać między innymi legendarnego Hurtu, Apteki i innych zespołów muzycznych.

Nie zabraknie również wyrobów kulinarnych, więc każdy chętny będzie mógł również spróbować jedzenia dobrej jakości. Regionalne potrawy, przyrządzone ze starannie wybranych produktów z ekologicznych upraw przez profesjonalnych kucharzy to niewątpliwie kolejny powód do tego, by odwiedzić wrocławski Festiwal Dobrego Piwa.

Impreza potrwa od piątku do niedzieli, osoby spoza Wrocławia szukające na te dni noclegu, powinny sprawdzić ofertę prezentowaną przez apartamenty wrocławskie, zlokalizowane w samym centrum stolicy Dolnego Śląska.