W okolicach Ogrodu Japońskiego, tuż przy Hali Stulecia, znajduje się jedna z najbardziej efektownych fontann w Polsce. Codziennie, a zwłaszcza wieczorem, na stawie otoczonym przez Pergolę można podziwiać nadzwyczajny multimedialny pokaz. Ekran stanowią tu setki strug wody, na którym rozbłyskują wielokolorowe laserowe pokazy – wszystko to dzieje się w takt muzyki.

Otwarcie wrocławskiej Fontanny miało miejsce 4 czerwca 2009 roku z okazji rocznicy przeprowadzenia w Polsce pierwszych, demokratycznych wyborów. Od samego początku zasłużenie cieszy się ogromną popularnością – do tej pory odwiedziło ją ponad 1,5 miliona widzów. Nic dziwnego, multimedialne pokazy są niezwykle widowiskowe. Woda ze specjalnych wystrzeliwana być może na wysokość niemal 40 metrów, tworząc przy tym wodny ekran o powierzchni 700 metrów kwadratowych! Jest to jeden nielicznych tego projektów w Polsce. Wrocławska Fontanna składa się z 300 dysz wodnych różnego typu (gejzery, dysze pieniące czy mgielne). Dokładając do tego dysze ogniowe powstaje nieprawdopodobny spektakl wodno-ogniowy. Fontannę rozświetlają także prawie 800 punktów świetlnych rozsianych po całej niecce. W zimie cała niecka może spełniać funkcję lodowiska.

Wrocławska Fontanna przy Hali Stulecia działa sezonowo od kwietnia do października, w godzinach od 10 do 22. Seanse zaczynają się o pełnej godzinie i trwają średnio od 3 do 18 minut. Ale pełnie swoich możliwości Fontanna pokazuje jedynie przy okazji specjalnych okolicznościach – warto ich wypatrywać, ponieważ ma wówczas miejsce niepowtarzalny i oszałamiający spektakl. Klientom naszych apartamentów w centrum Wrocławia serdecznie polecamy tę atrakcję. Zresztą wokół jest wiele interesujących atrakcji, które można połączyć ze sobą w jedną wędrówkę. Nawet jeśli nie mamy zbyt wiele czasu, warto poświęcić całe popołudnie na atrakcje rejonu Hali Stulecia – od Hali Stulecia, przez wrocławskie Zoo, Park Szczytnicki z Ogrodem Japoński, po właśnie multimedialna Wrocławską Fontannę.