Zwiedzanie Wrocławia warto zaplanować z przewodnikiem, który zna to miasto jak żadne inne. To doskonały wybór nie tylko wtedy, gdy planujemy wycieczkę większą grupą, ale również wtedy, gdy poszukujemy pomocy przy zwiedzaniu w mniejszym gronie.

 

Wybierasz się w najbliższym czasie do Wrocławia i nie wiesz, jak zabrać się za zwiedzanie? Nie masz zbyt wiele czasu na to, aby zagłębiać się w książkach turystycznych? Chcesz jednocześnie dowiedzieć się jak najwięcej o historii miasta oraz jego zabytkach? W takim przypadku doskonałym wyborem będzie skorzystanie z usług przewodnika.

 

Dlaczego warto zwiedzać Wrocław z przewodnikiem?

Powodów ku temu jest bardzo dużo. Najważniejszy z nich to – możliwość uzyskania szerokiej, interesującej wiedzy na temat miasta w przyjemny sposób, podczas wycieczki, która oprowadzi nas po najważniejszych punktach miasta.

 

Gdy chcemy zdecydować się na zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem, mamy najczęściej do wyboru kilka różnych tras tematycznych. Trasa podstawowa, która prezentuje najważniejsze zabytki, obejmuje głównie Rynek, Ratusz, kościół św. Elżbiety, Ostrów Tumski, Ossolineum, Uniwersytet, Hala Stulecia. Do wyboru mam też trasy podejmujące tematy takie jak: żydowski Wrocław, szlakiem wrocławskich krasnoludków, legendy wrocławskie, Dzielnica Wzajemnego Szacunku – Czterech Wyznań, wrocławskie wyspy i mosty, szlakiem fortyfikacji miejskich, wrocławskie parki i ogrody, aby wspomnieć o niektórych z nich.

 

Czas zwiedzania zależny jest od wybranej trasy zależny jest przede wszystkim od jej tematyki, dlatego warto już osobiście skontaktować się z przewodnikami, aby uzyskać dodatkowe informacje

 

Gdzie znaleźć wrocławskich przewodników?

We Wrocławiu działa wielu przewodników miejskich, którzy oferują wycieczki po Wrocławiu nie tylko w języku Polskim, ale również w innych językach, na przykład angielskim, niemieckim czy czeskim.

 

Aktualną listę wrocławskich przewodników wraz z ich oferta możemy znaleźć na oficjalnej stronie miasta Wrocławia pod adresem: http://visitwroclaw.eu/wycieczki-z-przewodnikiem-kontakt.