Wrocław to miasto niezwykle piękne, z licznymi zabytkami, które po prostu trzeba odwiedzić podczas pobytu w stolicy Dolnego Śląska. Poza najbardziej znanymi miejscami warto przejść się w te mniej znane, choć wcale nie mniej piękne.

Wrocław mniej znany – Ulica Psie Budy

Wrocław był miastem bardzo zniszczonym przez działania wojenne w trakcie II wojny światowej. Ponad połowa miasta została obrócona w gruzy. Do dnia dzisiejszego sporo odbudowano, jest zatem co podziwiać. Jednym z takich miejsc jest malutka uliczka o nazwie Psie Budy. Mimo iż zachowała się jedynie pierzeja południowo-zachodnia, to krótki spacer ma ogromną siłę przenoszenia w dawne czasy. Dzieje się tak za sprawą rzędu niewielkich kamieniczek, od których pochodzi ta historyczna, pogardliwa początkowo nazwa. Na uliczkę bardzo łatwo trafić, jest położona pomiędzy wrocławskim Rynkiem a Dzielnicą Czterech Świątyń.

Baszta Niedźwiadka

Na tyłach Hali Targowej ukryta jest prawdziwa perełka, jedna z bardzo nielicznych budowli obronnych wraz z fragmentem murów miejskich. Pochodząca z XIV wieku budowla ocalała podczas rozbiórki murów miejskich w 1807 roku i dotrwała do czasów II wojny światowej. Podczas oblężenia Wrocławia została zniszczona aż w 75 %, ale została odbudowana pod koniec lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Przypadkowo znaleziony kamienny niedźwiadek został wmurowany w jej mury, a baszta zyskała w ten sposób swoją nazwę. W jej murach działa obecnie tajska restauracja, serwująca wegetariańskie i wegańskie potrawy, może to być zatem świetne miejsce na chwilę odpoczynku od zwiedzania miasta.

Ulica Piastowska

W niewielkiej odległości od placu Grunwaldzkiego, będącego naturalnym łącznikiem pomiędzy starym miastem i Ostrowem Tumskim z jednej strony a terenami Wielkiej Wyspy, znajduje się ulica Piastowska. Jej najlepiej zachowany fragment to świetny przykład na piękno wrocławskiej secesji. Pochodzące z pierwszych lat dwudziestego wieku kamienice dziś są nieco zaniedbane, ale to jedynie dodaje im uroku. Spacer po Piastowskiej uświadamia, jak piękne musiało być miasto przed II wojną światową. Wrocław dzisiejszy to jedynie fragment tego piękna.

To tylko kilka propozycji odwiedzenia nieoczywistych miejsc w stolicy Dolnego Śląska. Miasto ma ich wiele więcej, warto zatem rozważyć spędzenie we Wrocławiu kilku dni. Tanie noclegi można oczywiście znaleźć w naszych apartamentach.