Będąc w stolicy Dolnego Śląska warto udać się na spacer po Wrocławiu szlakiem wspaniałych, klasycznych zabytków, poznać serce miasta oraz jego historię. Jeśli chcesz zwiedzić nowe okolice, i szukasz noclegu to apartamenty w samym centrum Wrocławia są świetną alternatywą dla hotelu bądź hostelu.

Poczuj bicie serce Miasta

Rynek to miejsce zawsze żywe, pełne ludzi. Do dziś zachował się jego średniowieczny układ, prostokątny plac otoczony zabytkowymi kamienicami. W jego centrum znajdują się Sukiennice i gmach ratusza, jednego z najciekawszych i najcenniejszych gotycko-renesansowych zabytków świeckich Europy Środkowej. Ratusz współcześnie mieści oddział wrocławskiego Muzeum Miejskiego, Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Od strony wschodniej znajduje się Zegar Astronomiczny wskazujący fazy Księżyca oraz dziesięciometrowy Pręgierz, dawne miejsce sądów dziś popularny punkt spotkań wrocławian. Przed jego zachodnią fasadą znajduje się pomnik Aleksandra Fredry, przeniesiony ze Lwowa w roku 1946.

„Kto nie był w Piwnicy Świdnickiej, ten nie był we Wrocławiu”.

W podziemiach ratusza znajduje się funkcjonująca do dziś, jedna z najstarszych europejskich restauracji Piwnica Świdnicka. Gościli w niej m. in. Chopin, czy Słowacki. Warto zatrzymać się tutaj i zjeść obiad lub spróbować Białego Barana, wyjątkowego piwa, warzonego na specjalne zamówienie według historycznej receptury.

Odkryj najstarszą dzielnicę Wrocławia

Ostrów Tumski to najstarsza zamieszkała cześć miasta, stanowiąca siedzibę pierwszych Piastów Śląskich. Ostrów Tumski stał się ośrodkiem władzy kościelnej. Dziś to wspaniały na skalę europejską zespół architektury sakralnej To wspaniałe klimatyczne miejsce nieopodal którego znajduje się most zakochanych – Most Tumski. Perłą Ostrowa jest gotycka katedra Św. Jana Chrzciciela. Zbudowana na przełomie XIII i XIV wieku bazylika to najwspanialszy zabytek gotyckiej architektury sakralnej we Wrocławiu. Ponadto na Ostrowie Tumskim znajduje się Muzeum Archidiecezjalne, Ogród Botaniczny, Muzeum Przyrodnicze, a także kościół Św. Marcina i kolegiata Św. Krzyża.

.

Uniwersytet Wrocławski

Barkowy budynek dawnego kolegium jezuitów. Największą perłą uniwersytetu są zabytkowe barokowe sale „Aula Leopoldyna” i „Oratorium Marianum”. Z Wieży Matematycznej uniwersytetu można podziwiać Stare Miasto.

Bitwa pod Racławicami na własne oczy

Panorama Racławicka” to potężny panoramiczny obraz olejny autorstwa Jana Styki i Wojciecha Kossaka, tworzących na przełomie XIX i XX w. malarzy. Jest to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju. Przedstawia bitwę pod Racławicami(1794). Dzięki połączeniu szczególnych zabiegów malarskich i technicznych przenosi widza w inną rzeczywistość i inny czas.

Na koniec …

Oddalona od Rynku Hala Stulecia to najsłynniejsze dzieło wrocławskiego modernizmu, projektu Maxa Berga, które wzniesione zostało w latach 1911- 1913. Od 2006 r. Hala Stulecia jest na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Obecnie w budynku znajduje się nowoczesne muzeum interaktywne „Centrum Poznawcze Hali Stulecia”. Na północ rozciąga się jeden z najpiękniejszych parków wrocławskich – Park Szczytnicki. Warto również odwiedzić jedno z ulubionych miejsc wrocławian, położoną na obrzeżach Parku Szczytnickiego pergolę. Pergola wraz ze stawem jest miejscem pokazów Fontanny Multimedialnej, spektaklu z udziałem wody, kolorowych świateł i muzyki, które gromadzą tłumy widzów, zwłaszcza wieczorem, gdy pokazy są najbardziej efektowne.

Odwiedź Wrocław i zarezerwuj nocleg w jednym z naszych wygodnych apartamentów!