O międzynarodowej randze stolicy Dolnego Śląska mówi wiele wskaźników. Rosnąca liczba turystów odwiedzających miasto, coraz większa ilość międzynarodowych korporacji, rozpoznawalność nazwy na całym świecie to jednak zaledwie kilka elementów składowych. Jednym z najważniejszych pozostaje Global Forum, na którym poruszane są sprawy geopolityczne i gospodarcze o światowym znaczeniu. Zwłaszcza ostatnia edycja wydarzenia, która miała miejsce w ostatnich dniach maja bieżącego roku, dowodzi rosnącego znaczenia Wrocławia i Global Forum na arenie międzynarodowej.

Tradycją spotkań organizowanych we Wrocławiu pod szyldem Global Forum jest umiejętne łączenie polityki z biznesem w taki sposób, by zapewnić społeczeństwu stały rozwój w dobrobycie i pokoju. W trakcie kilkudniowych spotkań, dyskusji panelowych i prelekcji uczestnicy mogą na żywo usłyszeć znanych polityków, naukowców i ludzi kultury, którzy wspólnie przypatrują się ostatnim wydarzeniom na świecie i wspólnie próbują wypracować kierunki, w których powinny podążać rządy, organizacje międzynarodowe i wielkie korporacje.

Tegoroczna edycja nie odbiegała od tego, czego można było oczekiwać od organizatorów, którzy przez lata dali się poznać z jak najlepszej strony. Po raz kolejny zebrani widzowie mogli posłuchać ekspertów z Polski, krajów europejskich i Stanów Zjednoczonych zabierających głos w sprawach najbardziej aktualnych.

Najwięcej miejsca poświęcone zostało kryzysowi związanymi z imigrantami i związanym z tym kryzysem samej Unii Europejskiej. Przedstawiono wiele różnych scenariuszy wydarzeń, jak również kilka sposobów na zaradzenie trudnej sytuacji. Jak zawsze, ścierały się opinie i poglądy, wspólnie tworząc nową jakość w pojmowaniu tego, co w obecnym świecie transatlantyckim najbardziej istotne.

Kolejne, przyszłoroczne wydarzenie Wrocław Global Forum z całą pewnością będzie świetną okazją do tego, by wysłuchać zaproszonych gości. W związku z dużym zainteresowaniem i przybyciem wielu zagranicznych gości, nocleg w tym czasie może być trudny do znalezienia. Wszyscy chcący wziąć udział w tym wydarzeniu powinni zatem nie tylko zatroszczyć się o to, by znaleźć się wśród widzów, ale również i o to, by zdobyć miejsce noclegowe odpowiednio wcześnie. W tym celu warto sprawdzić ofertę prezentowaną przez apartamenty wrocławskie, dostarczające komfortowego noclegu w samym centrum Wrocławia.