W roku 2017 Wrocław czeka zjazd najlepszych przedstawicieli świata sportu w swoich dziedzinach. Wszystko za sprawą Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich „World Games 2017”, w czasie których czołowi zawodnicy z całego świata będą rywalizować o najwyższe laury w dyscyplinach, które nie znalazły się wprawdzie w programie prestiżowej olimpiady, lecz i tak wzbudzają emocje na najwyższym poziomie.

World Games 2017 – czym są?

World Games to wydarzenie, w czasie których zawodnicy reprezentujący konkurencje, które nie znalazły się w programie Igrzysk Olimpijskich rywalizują między sobą o czołowe lokaty i miano najlepszych w swojej dziedzinie. Warto podkreślić, że nie wszystkie z konkurencji, które obejmuje program wrocławskich World Games to sporty niszowe, znane przez wąskie grono osób – część z nich kojarzy praktycznie każdy. Formuła zawodów jest identyczna jak formuła olimpiady – każdego dnia przedstawiciele różnych dyscyplin walczą ze sobą o medale w uprawianych przez siebie konkurencjach.

World Games 2017  – czego możemy oczekiwać?

World Games we Wrocławiu to już 10. z kolei edycja zawodów. Pierwsza impreza miała miejsce w 1981 roku w Santa Clara w USA. Kolejne lata to kolejne edycje – zawsze w roku, który następuje po Igrzyskach Olimpijskich.

World Games to gratka dla sportowych koneserów. Najlepszym tego przykładem są dyscypliny które zna każdy. Wspomnieć możemy w tym miejscu o sportach takich jak żużel, kręgle, karate, futbol amerykański czy sumo, a w czasie zawodów rozgrywanych we Wrocławiu ich najbardziej wybitni przedstawiciele stanowią gwarancję sportowych emocji na najwyższym poziomie. Dla ciekawych nowości intrygujące mogą  okazać się natomiast dyscypliny bardzo niszowe, niekomercyjne i dość słabo rozpoznawalne w naszym kraju, o których wielu z nas nie ma zielonego pojęcia, takie jak np. fistball, lacrosse czy petanque.

Świetnie zapowiada się także organizacja zawodów. Sportowców będą gościć nowoczesne areny zmagań: Stadion Miejski oraz odrestaurowany z myślą o zawodach, zabytkowy Stadion Olimpijski, na którym zaprezentują się m.in. żużlowcy oraz futboliści amerykańscy. Z myślą o dyscyplinach rozgrywanych pod dachem przygotowane zostaną z kolei: słynna Hala Orbita oraz jeden z symboli Wrocławia – Hala Stulecia.

Zawody World Games 2017 są najlepszym przykładem na to, że rok po organizacji wydarzeń związanych z Europejską Stolicą Kultury, we Wrocławiu nadal wiele będzie się działo. Warto zaplanować sobie chwilę wolnego czasu, aby obserwować wówczas zmagania na najwyższym światowym poziomie. Zapraszamy do odwiedzenia Wrocławia i skorzystania z naszych apartamentów w centrum Wrocławia. Czekamy na Was!