Wrocław od lat kojarzy się w Polsce z nowoczesnym miastem, będącym kluczowym miejscem na kulturalnej mapie Polski. Wiele osób z niecierpliwością wyczekuje wiosny, by przy cieplejszej pogodzie w pełni skorzystać z oferty, którą ma do zaoferowania. Co więc szykuje się wiosną 2019?

1. Bieg Kobiet 2019

Pięciokilometrowe biegowe święto tylko dla kobiet. Pobiegnij w szczytnym celu — dla zdrowych piersi. Ideą biegów odbywających się w wielu miejscach w Polsce jest popularyzacja kwestii związanych z profilaktyką raka piersi. Znaczna część dochodu z biegu jest poświęcona właśnie na ten cel. W tym roku podobne zawody odbędą się również w Łodzi, Trójmieście, na Śląsku i w Świdnicy. Start 7 kwietnia 2019 o 8:30, wymagany wcześniejszy zakup biletów. Więcej na kobietawbiegu.pl

Noclegi na Bieg Kobiet 2019 – apartamenty we Wrocławiu

2. Vintage Market

Lubisz styl Vintage? Interesują Cię modowe kolekcje z lat 70., 80. czy 90. ? Z pewnością zakochasz się w Vintage Markecie, który będzie miał miejsce już 9 marca 2019 na Ruskiej 46C we Wrocławiu. Już od godziny 12 będziesz mieć możliwość wzbogacenia swojej domowej kolekcji o wyselekcjonowane designerskie dodatki, wprost z minionych epok.

3. Wrocławski Bazar Smakoszy

To najbardziej urozmaicone i smakowite miejsce dla wszystkich łakomczuchów. Każdy znajdzie coś dla siebie — zarówno zdrowe, regionalne warzywa i owoce, również te ekologiczne, poprzez to jeszcze niezbyt spopularyzowane w Polsce, aż po dania serwowane przez najbardziej znanych blogerów kulinarnych w Polsce. Kuchnia w wielu odsłonach, każdego może zaskoczyć. W każdą niedzielę i środę na Paczkowskiej 26 we Wrocławiu.

4. Koncert Bryana Adamsa – Shine a light

Po roku Bryan Adams wraca do Polski. Kanadyjczyk znów zechce nas porwać muzyką ze swojej czternastej płyty, którą promować zdecydował się także we Wrocławiu. Czy popularnemu rockmenowi uda się kolejny raz porwać tłumy? To się okaże, ale już dzisiaj możemy być pewni, że zrobi wszystko by nas zachwycić. Taka okazja może nie prędko się powtórzyć. Najbliższa już 22 czerwca 2019 od 20.00 w Hali Wystawowej we Wrocławiu.

5. Targowisko „Na Młynie”

Jeśli lubicie takie miejsca, gdzie można kupić dosłownie wszystko i często w atrakcyjnej cenie — od drobiazgów po duże AGD, rowery czy sprzęt ogrodniczy. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie — zarówno duży, jak i mały. Zainteresowany? W takim razie sprawdź targowisko na Poprzecznej 33-35 w każdą niedzielę, od 5 do 16.

6. Koncert Abradab

Legenda śląskiego rapu, były członek zespołu Kaliber 44, znów zawita do Wrocławia. Jeśli jesteś fanem hip-hopu lub lubisz muzykę, warto byś odwiedził to miejsce. Abradab to wciąż czołówka polskiej sceny hiphopowej, odważnie eksperymentujący od ponad dwóch dekad z różnymi wariacjami w ramach gatunku i poza nim. Najbliższy koncert w piątek, 29 marca 2019 w Academia Club na Grunwaldzkiej 67 we Wrocławiu.

7. Koncert Lecha Janerki

Pozostając w koncertowych klimatach — tym razem legenda wrocławskiego rocka we własnej osobie. Autor Historii Podwodnej, Fiu fiu…, przeboju Rower i Ramydady da długo wyczekiwany klubowy koncert w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze 30 marca 2019.