Tętniące życiem miasto oferujące moc atrakcji to świetna propozycja na weekendowy wypad ze znajomymi. Za dnia w swoje progi zapraszają liczne obiekty kultury, muzea czy świetne teatry, a wieczorne rozrywkę zapewnią liczne puby i kluby. We Wrocławiu nie brakuje również apartamentów, które pozwalają na nocleg większą grupą w ścisłym centrum.

Wrocławskie atrakcje przez cały rok

Stolica Dolnego Śląska to świetna, weekendowa destynacja. O każdej porze roku na turystów czeka przepiękna starówka z efektownym Rynkiem Głównymi klimatycznym Ostrowem Tumskim, które wspólnie stanowią historyczne symbole miasta. Kolejną pozycją obowiązkową dla zwiedzających Wrocław jest Hydropolis, czyli Centrum Wiedzy o Wodzie. Obiekt zachwyca już od progu, gdzie zwiedzających wita wodna kurtyna z laserowymi iluminacjami. W środku znaleźć można kilka stref prezentujących m.in. znaczenie wody w przyrodzie, gospodarce i historii. Wczesny wieczór warto zarezerwować na wizytę w którymś z wrocławskich teatrów – musicalowym Capitolu, Teatrze Lalek ze sceną komediową, Teatrze Polskim czy Współczesnym, który prezentuje awangardowy repertuar. Na melomanów czeka natomiast wrocławska Opera i znajdujące się nieopodal Narodowe Forum Muzyki z bogatą ofertą koncertową. Listę atrakcji uzupełniają rozsiane po całym centrum kluby, puby i restauracje.

Weekend ze znajomymi we Wrocławiu – Letni wypad do Wrocławia

Jeśli weekend we Wrocławiu przypada na wiosnę lub lato, repertuar atrakcji zdecydowanie się poszerza. Dołączają do nich liczne beach bary zlokalizowane nad Odrą, gdzie zaznać można relaksu na leżaku, pograć w siatkówkę plażową, a nawet… popływać w basenie. Na terenie każdego z nich znajduje się strefa gastronomiczna z foodtruckami, które w sezonie opanowują miasto za sprawą licznych zlotów. Weekendy to również czas rozmaitych targów rękodzieła, mody czy kulinariów. W ciepłych porach roku życie nocne koncentruje się natomiast wokół Wyspy Słodowej z licznymi pubami zlokalizowanymi na barkach. W drodze do niej warto przejść się zrewitalizowanym, nadodrzańskim bulwarem, który ciągnie się od Mostu Grunwaldzkiego po Piaskowy, mijając Muzeum Narodowe i Akademię Sztuk Pięknych.

Najlepsze apartamenty w mieście

Planowanie wyjazdu nie byłoby kompletne bez ustalenia miejsca noclegu. Największą swobodę w tym względzie gwarantują apartamenty we Wrocławiu, w których można zatrzymać się nawet większą grupą. W ich wypadku liczyć można również na szeroki wybór lokalizacji i opcji cenowych. Jeśli priorytetem jest szybki dostęp do atrakcji i życia nocnego, warto wybrać apartament tuż przy Rynku.  Ponadto, apartament daje swobodę organizacji dnia czy posiłków, w czym pomaga obecna w nim kuchnia. Hotele zazwyczaj nie oferują pokoi dla dużych grup i są znacznie mniej konkurencyjne pod względem cenowym. Z tego względu apartament we Wrocławiu to najlepszy wybór na pełen atrakcji weekend w stolicy Dolnego Śląska. Zobacz różnice pomiędzy hotelem a apartamentem.