Stolica Dolnego Śląska jest pełna atrakcji dla małych i dużych, niezależnie od pory roku. Latem do wypoczynku zapraszają miejskie parki, wyspy i nadodarzańskie plaże, a zimą warto skorzystać z tutejszej oferty muzeów  czy centrów kultury. Rodzinny pobyt nie będzie kompletny bez właściwego noclegu – z pomocą przychodzi szeroka oferta apartamentów we Wrocławiu. Weekend z rodziną we Wrocławiu – gdzie nocować? Zobacz nasz przewodnik o nocowaniu we Wrocławiu

Nocleg we Wrocławiu dla rodziny

Znalezienie weekendowego, miejskiego noclegu dla rodziny może być wyzwaniem. Hotele nie zawsze są w stanie spełnić oczekiwania tak wymagających gości, zwłaszcza, gdy mowa o licznej rodzinie z bardzo małymi dziećmi. Na dłuższe wyjazdy optymalny jest domek do wyłącznej dyspozycji, jednak w miastach znalezienie noclegu tego rodzaju jest bardzo trudne. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc apartament we Wrocławiu, który pomieści nawet dużą rodzinę i zapewni dostęp do koniecznych udogodnień. Mowa chociażby o kuchni, która pozwoli przygotować posiłki dostosowane do potrzeb i gustów dzieci. Możliwość samodzielnej organizacji wyżywienia to ogromny plus, który pozwala uniknąć wielu problemów. W hotelu rodzice i dzieci byliby zdani na kuchnię restauracyjną, co mogłoby nie zdać egzaminu. Warto dodać, że apartamenty dają większą swobodę w kwestii przestawiania mebli lub dodawania swoich (np. dziecięcego łóżeczka turystycznego), a część z nich oferuje zaplecze pod postacią pralki czy żelazka. W przypadku apartamentów, zwłaszcza położonych poza ścisłym centrum, zdecydowanie łatwiej jest również znaleźć miejsce do parkowania dla samochodu rodzinnego. Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem apartamentu są koszty, zdecydowanie niższe w porównaniu do oferty hoteli w podobnym standardzie. Znajdź apartament Wrocław centrum. Wybierz najlepszy nocleg w dobrej cenie.

Rodzinne atrakcje we Wrocławiu

Gdy kwestia noclegu zostanie rozwiązana, czas zaplanować rodzinny weekend we Wrocławiu. Możliwości jest mnóstwo, a zestaw atrakcji warto dopasować do pory roku. W zimowych miesiącach warto zarezerwować czas na wizytę w Kolejkowie, czyli największej w Polsce makiecie kolejowej, która przedstawia główne atrakcje Dolnego Śląska, Po gigantycznej dioramie kursuje kilkanaście kolejek, a ona sama kryje mnóstwo nie tylko architektonicznych smaczków. Niezapomniane wrażenia gwarantuje również wizyta w Muzeum Iluzji w którym znalazły się eksponaty wystawiające na próbę naszą percepcję rzeczywistości. Magiczne pokoje, eksponaty zakrzywiające rzeczywistość i szklany tunel, który zdaje się nie mieć końca to tylko kilka z szeregu niespodzianek, jakie kryje muzeum. Wbrew pogodzie wybrać się można również do ZOO, a w szczególności do mieszczącego się z zamkniętym budynku Afrykarium, gdzie zamieszkały między innymi hipopotamy, pingwiny i uchatki. Ogromne wrażenie robi również przeszklony tunel przecinający ogromne akwarium, w którym rekiny czy płaszczki przepływają nad głowami zwiedzających. Kolejną z atrakcji dla całej rodziny jest Hydropolis, czyli Centrum Wiedzy o Wodzie, które dostarcza równocześnie wiedzy i rozrywki. Podczas zwiedzania najmłodsi poznają znaczenie wody w przyrodzie, zobaczą zbiór działających, historycznych urządzeń napędzanych siłą wody lub wezmą udział w poświęconych jej eksperymentach.

Latem zwiedzanie warto uzupełnić o wizyty w miejskich parkach, zabawę na nadodrzańskich plażach (część z nich ma specjalne strefy dla najmłodszych), rejs statkiem po Odrze czy kurs Polinką, czyli miejską kolejką linową, prowadzącą w okolice wspomnianego już Hydropolis.

Jak widać, we Wrocławiu nie brak atrakcji, dzięki którym rodzinny weekend będzie naprawdę niezapomniany.