Stolica Dolnego Śląska ma do zaoferowania bardzo dużo pod wieloma względami. Bogata oferta wydarzeń kulturalnych, sportowych i innych może sprawiać trudności w podjęciu decyzji o ostatecznym wyborze miejsca, do którego warto się udać. Dlatego też wybraliśmy kilka naszych zdaniem najbardziej interesujących propozycji spośród wszystkich wydarzeń odbywających się w najbliższy weekend.

Wrocław jest w tym roku Europejską Stolicą Kultury, dlatego też w tej właśnie sferze dzieje się najwięcej. Zarówno mieszkańcy jak i osoby przybywające do dolnośląskiej metropolii z łatwością znajdą coś najbardziej odpowiedniego do indywidualnych potrzeb.

Wśród kulturalnej oferty bardzo dużą rolę odgrywają wystawy, nie inaczej jest i we Wrocławiu. Godną polecenia jest z całą pewnością wystawa w Muzeum Miejskim w Ratuszu, zatytułowana „7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”. Eksponaty na niej umieszczone to między innymi Księga Henrykowska, gdzie znajduje się pierwsze zdanie zapisane w języku polskim. Pamiątek historycznych zgromadzono o wiele więcej, dlatego też warto odwiedzić tę szczególną ekspozycję.

W pobliskim Domku Miedziorytnika można z kolei podziwiać część zdjęć Marilyn Monroe, starannie wybranych z bogatej kolekcji będącej w posiadaniu miasta. Wiele zdjęć z planu filmowego pokazuje urodę i klasę tej gwiazdy kina amerykańskiego.

Równie ciekawie prezentuje się wystawa prezentowana we wrocławskim Muzeum Poczty i Komunikacji. Kolekcja znaczków pocztowych poświęconych zimowym igrzyskom olimpijskim z całą pewnością jest godna uwagi nie tylko dla osób na co dzień pasjonujących się sportem.

Weekendowe wieczory to również doskonała okazja do posłuchania muzyki na żywo. Również i pod tym względem Wrocław ma do zaoferowania naprawdę wiele. We wrocławskiej Hali Stulecia w piątkową noc odbędzie się 2. Wrocław Hip Hop Festiwal, będący imprezą skierowaną do miłośników rymowania w towarzystwie beatów. Sobotni wieczór to z kolei między innymi koncert znanego gitarzysty Adriana Belew, który odbędzie się w studio Polskiego Radia Wrocław.

Jeśli zdecydujesz się na dłuższy pobyt we Wrocławiu, wygodny nocleg w centrum miasta znajdziesz w ofercie prezentowanej przez apartamenty wrocławskie.