Najpopularniejszym internetowym znacznikiem dla Wrocławia jest „Wroclove”, kombinacja słów Wrocław i miłość, w języku angielskim, może sugerować, że to miasto miłości. Młodzież bardzo często wpisuje „Wroclove” na swoich kontach Instagramowych, podpisując zdjęcia pochodzące właśnie z Wrocławia. Na pewno nie sami zakochani spacerują po ulicach tego miasta, ale zdecydowanie Wrocław posiada wiele pięknych miejsc, w które warto zabrać ukochaną osobę na randkę. W większości randka kojarzy się z wykwintną kolacją, w eleganckiej restauracji, gdzie kobieta ubiera piękną suknię do ziemi, a mężczyzna garnitur. To miasto ma na szczęście do zaoferowania o wiele więcej miejsc na randki i w bardzo różnorodnych odsłonach.

Ostrów Tumski

Ostrów Tumski i most Tumski to najbardziej romantyczne miejsca we Wrocławiu. Ich popularność sięga nawet za granicę, bo wiadomo, że pary zza granicy, uwielbiają odwiedzać to miejsce. Nie trzeba tutaj ograniczać się do lata czy wiosny, bo zimą czy jesienią też jest tam magicznie. Zdecydowanie ciekawe jest zapalanie lamp przez latarnika, co tylko wzbogaci atmosferę o romantyczny nastrój. Na sam Ostrów Tumski prowadzi piękny most, który stał się nawet wzorem dla mostów w innych większych miastach. W tym miejscu pary często wyznają sobie miłość i wspólnie przypinają kłódkę ze swoimi inicjałami oraz serduszkiem do mostu. Pary wyznają sobie tam miłość przez kłódkę symbolizują jej wieczne trwanie. Kłódki te sprawiają, że most jest najprawdopodobniej najcięższym w mieście.

We Wrocławiu z dziewczyną – bliżej Natury

Dla osób, które swą romantyczność czują też w otaczającej ich przyrodzie, polecam Park Południowy. Jest to jeden z największych i najpiękniejszych parków Wrocławia. Fani zimy będą oczarowani jego wyglądem w tę porę roku. Kiedy śnieg przyozdobi ten magiczny park, a latarnie rozjaśnią jego ścieżki, nie znajdzie się nic bardziej romantycznego. Można wędrować tam godzinami, zimą wystarczy do towarzystwa druga osoba i termos z herbatą. W parku znajduje się też pomnik Fryderyka Chopina, niektórzy uważają, że jego utwory są miłosne, więc warto obok niego przejść.

W centrum wrocławskiego romantyzmu

Nie trzeba daleko wędrować aby znaleźć piękne, romantyczne miejsca na randkę z dziewczyną. Na placu Jana Pawła II znajduje się fontanna z lwami. Najpiękniej prezentuje się późnym wieczorem czy też nocą ze względu na eleganckie oświetlenie. Może posłużyć jako rozpoczęcie randki, a następnie można się wybrać na rynek. Mimo, że jest on momentami bardzo tłoczny, znajduje się tam sporo eleganckich restauracji, do których można udać się na kolację. Jeżeli jednak ma się ochotę na dłuższy spacer, a wysiłek fizyczny na randce nie będzie przeszkadzał, to warto odwiedzić Mostek Pokutnic. Należy wspiąć się na ponad dwieście schodów, co dla niektórych może być nie lada wyzwaniem. Jednak piękny widok miasta może być wart takiej podróży. Wiadomo też, że wspólna przygoda zbliża, a romantyczne widoki zachwycają nie jedną kobietę. Bardzo często w tym miejscu odbywają się zaręczyny, co warto mieć na uwadze.

Dla osób chcących spędzić miło czas we Wrocławiu, mamy doskonałą ofertę apartamentów tuż przy wrocławskim rynku.