Wrocław mianuje się jednym z najpiękniejszych polskich miast. Kiedyś nawet w średniowieczu mógł konkurować z Pragą. Dzisiaj przedstawiona jest tutaj architektura niemalże wszystkich epok.  A co powinien zwiedzić turysta, który po raz pierwszy stanął na ziemi wrocławskiej? Odpowiedz poniżej.

Ostrów Tumski

Jedna z najstarszych części Wrocławia, która zachwyca każdego. Na centralnym placu mieści się jedna z największych ratuszy w Europie. W podziemiach ratuszy znajduje się znana prawie na całym kontynencie piwnica Świdnicka. Wieczorami ulice są oświetlane starymi gazowymi latarniami,a przepięknie podświetlone kościoły, robią wyspę uczuloną na wieczorne przechadzki.

Panorama Racławicka

Jest to płótno malarskie rozmiarem 120 x 15 metrów, które przedstawia bitwę polskich powstańców pod dowództwem Tadeusza Kościuszki, przeciwko wojskom rosyjskim. Płotno oczywiście przedstawia zwycięstwo polskich wojsk, chociaż wiadomo, cym się naprawdę wszystko skończyło.

Aula Leopoldina

Znajduje się na drugim piętrze głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Zbudowana imperatorem Leopoldem I. Przepiękna aula, pozłacana, i ozdobiona mnóstwem rzeźb. Jest perła polskiego baroku. Sam uniwersytet był zbudowany w XVIII wieku, w miejscu zamku. Z góry otwiera się przepiękny widok na miasto.

Ogród Japoński

Relikwia, która została po Światowej wystawie, w parku Szczytnickim w 1913 r. Wyposażony japońskim ogrodnikiem ogród, był naprawdę perełką wystawy. Niestety po jej zakończeniu większość elementów wywieziono. Jednak władze miasta postanowiły nadać ogrodowi była piękność. W 1996 zaproszono dziewięciu japońskich specjalistów, którzy odnowili ogród.

Dom Jasia i Małgosi

Są to dwa małe domki XVI wieku w stylu barokowym, które były nazwane na cześć legendy o Jasiu i Małgosi. Oddzielają one plac kościelny od rynku, w cudzysłowie można ich nazwać swojego rodzaju bramą.

 

Kościół św. Elżbiety

Niesamowita gotycka konstrukcja, wieża ma 90 metrów wysokości. Jest to główny kościół Wrocławia, chociaż nie on, a rynek zostaje głównym elementem turystycznym.

Będąc we Wrocławiu, żeby szczegółowo poznać historię i najpiękniejsze zakątki miasta, na pewno nie wystarczy jeden dzień, dlatego żeby być jak najbliżej wszystkich tych miejsc, zapraszamy na odpoczynek do apartamentów wrocławskich, w samym centrum.