Historia miasta zaczęła się dziesięć wieków temu. Wrocław należy więc do najstarszych miast w Polsce. Jego koleje losu były bardzo zmienne, władali nim nie tylko Piastowie, ale także Czesi i Prusacy. Dzisiaj jest miejscem licznych wycieczek. Co warto w nim zobaczyć?

Najcenniejsze zabytki Wrocławia

Wrocław to cenny, znany w całej Europie zespół zabytkowy. Najważniejsze zabytki miasta znajdują się na Ostrowie Tumski – niegdyś wyspie położonej na rzece Odrze. Wybierając się na Ostrów Tumski można przejść na niego po słynnym Moście Tumskim. Już z daleka uwagę przyciąga monumentalna sylwetka kościoła katedralnego, któremu patronuje święty Jan Chrzciciel. Na wyspie znajduje się także najstarsza świątynia Wrocławia – kościół, którego patronem jest święty Idzi. W kościele tym nieprzerwanie od 1220 roku sprawowane są msze święte. Most Tumski łączy Ostrów Tumski z wyspą Piasek. Do najcenniejszych zabytków na tej wyspie należy zespół klasztorny Augustianów. Niemal wszyscy turyści odwiedzający Wrocław spacerują także po Rynku otoczonym licznymi kamienicami. Największą uwagę przyciąga jednak sylwetka Starego Ratusza.

Krasnale

Wrocław słynie nie tylko ze wspaniałych zabytków, ale także z dość licznej społeczności brodatych skrzatów. Krasnale stały się ogromną atrakcją turystyczną. W ich odnajdywanie bawią się zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Krasnale można spotkać niemal wszędzie. Spacerując po mieście warto więc bardzo uważnie się rozglądać i patrzeć pod nogi. Nigdy nie wiadomo, gdzie kryje się kolejny spiżowy krasnal.

O Hali Stulecia

Symbolem Wrocławia jest nie tylko Most Tumski czy katedra świętego Jana, ale także Hala Stulecia. Halę wzniesiono w latach 1911-1913. Zaprojektował ją Maks Berg. Hala Stulecia należy do cennych zabytków miasta. Została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dzisiaj w Hali organizowane są liczne imprezy kulturalne i sportowe oraz kongresy i konferencje. Mieści 6 tysięcy widzów. Spełnia więc rolę, której przewidział dla niej jej projektant Maks Berg.