Niedawno we Wrocławiu odbyły się kolejne regaty wioślarskie na Odrze. Odbywający się od kilku lat Tumski Cup to wyjątkowa okazja do tego, by po raz kolejny spędzić aktywnie czas nad Odrą lub na wodzie. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy tegorocznej edycji? Wybór był naprawdę duży.

Tumski Cup to wyjątkowa impreza przede wszystkim dlatego, że jest to wyścig nietypowych łodzi. W tych niezwykłych regatach biorą udział osoby płynące na smoczych łodziach.

Całodniowy piknik rodzin nad Odrą to również niepowtarzalna okazja do tego, by spędzić czas w gronie rodziny i znajomych na nowo odnowionych nadodrzańskich bulwarach. Jest to z całą pewnością miejsce warte uwagi dla wszystkich, którzy chcą w nietuzinkowy i jednocześnie aktywny sposób spędzić pierwszy dzień weekendu.

Wspomniane wyścigi smoczych łodzi to główny, choć przecież nie jedyny punkt programu. Organizatorzy tego przedsięwzięcia, czyli właściciele malowniczego Hotelu Tumskiego położonego tuż nad Odrą, zadbali, by lista atrakcji zawarta w programie tego wydarzenia była długa i bardzo urozmaicona.

Impreza miała promować aktywny wypoczynek, dlatego nie dziwi wpisanie w jej program możliwości konsultacji z profesjonalnym trenerem osobistym. Dokonanie pomiarów składu ciała pozwoliło na to, by zacząć pracować nad poprawieniem swojej kondycji fizycznej. Profesjonalnie wykonany plan treningowy może być pierwszym krokiem do rozpoczęcia regularnego uprawiania sportu.

W trakcie imprezy było można również kupić dobrej jakości jedzenie. Na terenie Wyspy Bielarskiej, położonej pomiędzy Ostrowem Tumskim a znacznie bardziej znaną Wyspą Słodową, staną foodtrucki, w których będziesz mógł uzupełnić kalorie stracone w trakcie wielogodzinnej imprezy.

Poza trenerami personalnymi i świetnym jedzeniem w trakcie tegorocznej edycji Tumski Cup było również można poznać dyscypliny mniej znanych sportów, w których zmagania będzie można zobaczyć w ramach igrzysk sportów nieolimpijskich World Games 2017, które w przyszłym roku odbędą się we Wrocławiu.

Ze względu na długie trwanie imprezy wiele osób spoza Wrocławia znalazło wygodny nocleg w ofercie prezentowanej przez apartamenty wrocławskie, ulokowane w samym centrum miasta.