Wrocław leży nad drugą co do wielkości rzeką w Polsce. Odra w życiu miasta od zawsze odgrywała dużą rolę, początkowo służąc przede wszystkim jako wygodny szlak handlowy. Ostatnie lata pokazują, że rzeka jest także świetnym miejscem do uprawiania sportu i rekreacji. Można się o tym przekonać odwiedzając w sobotę, 13 czerwca 2015, imprezę pod nazwą Tumski Cup 2015.
Tegoroczna edycja Tumski Cup będzie już szóstą z rzędu. Z roku na rok bije kolejne rekordy frekwencji, co świadczy doskonale o tym, że mieszkańcy Wrocławia chętnie spędzają swój wolny czas na rzece lub nad jej brzegami. Organizatorzy dbają doskonale o to, by nie zabrakło atrakcji zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci. W ten sposób impreza stanowi świetny powód do tego, by wybrać się w okolice słynnej Wyspy Słodowej.
Tumski Cup 2015 to przede wszystkim wyścigi smoczych łodzi. Tego rodzaju regaty są dość dobrym powodem do zachęcenia zwykłych mieszkańców do spróbowania swych sił w regatach wioślarskich. Prawdziwe łodzie wioślarskie wymagają opanowania pewnych umiejętności poruszania się na nich, sam proces wsiadania do kajaka może okazać się skomplikowany. W przypadku smoczych łodzi nie ma tego problemu, płynąć może właściwie każdy.
Tumski Cup 2015 to nie tylko same wyścigi na Odrze. Imprezie towarzyszy cały szereg niezwykle atrakcyjnych wydarzeń, które z całą pewnością umilą czas każdemu odwiedzającemu miejsce imprezy. Najmłodsi spodziewać się mogą bardzo wielu gier i zabaw, prowadzonych przez doświadczonych animatorów i animatorki. Miłośników dobrego jedzenia z całą pewnością ucieszy niezmiernie informacja o bazarze smakoszy, na którym będzie można nabyć produkty naturalne i regionalne, przygotowano również pokazy gotowania na żywo, na których będzie można dowiedzieć się jak gotować smacznie i zdrowo. Z kolei osoby zainteresowane historią powinny koniecznie obejrzeć pokazy walk rycerskich. Wśród innych atrakcji można wymienić jeszcze warsztaty chińskiej kaligrafii, pokaz samoobrony i pokaz tańca. To nie koniec atrakcji, warto sprawdzić na własne oczy jakie niespodzianki organizatorzy imprezy schowali w zanadrzu. Już dziś zaplanuj weekend we Wrocławiu, nocleg czeka na ciebie w jednym z naszych apartamentów.