Wrocław jest miejscem, w którym istnieje wiele zagranicznych firm z branży nowych technologii. Pomiędzy ogromnymi międzynarodowymi koncernami jest jednak pewna firma, która wyróżnia się na tle pozostałych. Jej cechą szczególną jest fakt, iż jest to firma polska, stworzona od początku do końca w naszym kraju. Co tkwi za sukcesem Techlandu?

Techland niegdyś

Firma została założona w roku 1991 we Wrocławiu. Początkowo skupiała się na dostarczaniu oprogramowania tworzonego przez innych, potem stopniowo wdrażała własne rozwiązania. Po kilku latach takiej działalności nastąpił zwrot, będący prawdziwym momentem przełomowym dla rozwoju tej wówczas niewielkiej wrocławskiej firmy. Tym punktem zwrotnym był fakt podjęcia decyzji o rozpoczęciu tworzenia własnych gier komputerowych. Jak szybko miało się okazać, decyzja ta była strzałem w dziesiątkę.

Rok 2000 to właśnie ten moment. Firma decyduje się na wydanie gry Crime Cities również na rynki zachodnie. Dobre recenzje gry zagrzewają do bardziej wytężonej pracy. W roku 2003 Techland tworzy grę Chrome, opartą o swój własny, autorski silnik. Po raz kolejny okazuje się, że gra stworzona w Polsce może się podobać na całym świecie. Firma idzie za ciosem i tak w 2006 roku powstaje pierwszy prawdziwy hit, znany miłośnikom gier komputerowych na całym świecie. Westernowy klimat Call of Juarez odnosi ogromny sukces, czego ukoronowaniem jest wydanie tej pozycji na platformie Xbox360. Jest to pierwsza polska gra na konsolę od Microsoftu. Do tej pory sprzedało się ponad 6 milionów egzemplarzy na całym świecie. Jedynie Wiedźmin może się pochwalić podobnymi wynikami na światowym poziomie.

Techland dzisiaj

Kolejne gry jedynie umacniają pozycję firmy, która dziś współpracuje z największymi potentatami w branży, by wspomnieć o Warner Bros. Interactive Entertainment. Ostatnia pozycja Techlandu, Dying Light w ciągu pierwszych sześciu tygodni osiągnęła sprzedaż ponad 3 milionów egzemplarzy.

Co jest szczególnie ważne, Techland wciąż szuka pracowników, chcących we Wrocławiu tworzyć światowe hity wśród gier komputerowych. Warto spróbować swych sił i składać swoją aplikację. W razie przedłużenia się procesu rekrutacyjnego, nie należy zapominać o ofercie, jaką posiadają apartamenty Wrocław, oferujące tanie noclegi w samym sercu miasta.