Już w najbliższy weekend na terenach wystawienniczych wrocławskiej Hali Stulecia odbędą się jedne z najbardziej rozpoznawalnych targów mających miejsce w stolicy Dolnego Śląska. Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz Tarbud to wydarzenie od wieloletniej tradycji, które na przestrzeni lat wyrobiło sobie odpowiednią markę w branży. Co ma do zaoferowania obecna, jubileuszowa trzydziesta edycja? Organizatorzy zadbali o to, by nie zabrakło atrakcji.

Historia targów Tarbud

Targi Tarbud odbywają się regularnie od 1993 roku, od samego początku stwarzając miejsce nie tylko do zapoznania się z ofertą poszczególnych wystawców, ale również z najnowszymi trendami w budownictwie i aranżacji wnętrz. Setki stoisk wystawowych i liczne prelekcje na tematy budowlane sprawiły, że wrocławska impreza nie była przeznaczona jedynie do osób związanych zawodowo z budownictwem, ale również znalazła uznanie wśród osób chcących poznać tajniki budowy, które będą mogli wykorzystać w trakcie prac budowlanych związanych z tworzeniem własnego domu.

30 edycja targów Tarbud

Tegoroczna edycja targi budowlanych również odpowiada tej sprawdzonej przez lata formule. Podczas trzech dni targowych będzie można nie tylko zobaczyć towary oferowane przez producentów materiałów budowlanych, ale również nabyć wiedzę dotyczącą sposobu ich użytkowania. Odbywające się w ramach tego wydarzenia konferencje będą poświęcone kilku kluczowym dla nowoczesnego budownictwa zagadnieniom.

W piątek odbędą się panele poświęcone budownictwu energooszczędnemu, będzie również szansa na posłuchanie projektantów najbardziej znanych inwestycji w mieście, między innymi Centrum Historii Zajezdnia, Narodowemu Forum Muzyki czy Biurowcowi Dominikańskiemu.

W sobotę będzie można dowiedzieć się więcej o tym, jak budować domy z drewna, a także usłyszeć wykłady poświęcone tematyce odpowiedniego przygotowania nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu lub jak zadbać o właściwe oświetlenie pomieszczeń przy użyciu nowoczesnych technologii. Interesująco się zapowiada również prelekcja o tym, w jaki sposób wykorzystać płytki na ścianach w różnych pomieszczeniach.

Niedziela, będąca ostatnim dniem targów, to przede wszystkim czas poświęcany na spokojne przyjrzenie się ofertom wystawców, a także na nawiązanie kontaktów handlowych. Wszystkie osoby, które chcą spędzić w stolicy Dolnego Śląska przez wszystkie targowe dni, mogą skorzystać z oferty wygodnego noclegu w centrum miasta oferowanego przez apartamenty wrocławskie.