Wśród wielu kulturalnych imprez, które odbywają się we Wrocławiu, jedną z najbardziej znanych jest festiwal filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty. Od lat impreza przyciąga licznych miłośników sztuki filmowej.

W tym roku również nie zabraknie atrakcji, warto zatem pojawić się we Wrocławiu w ostatniej dekadzie lipca. Zapowiada się prawdziwa filmowa uczta.

Filmy uznanych sław światowego kina od zawsze cieszą się ogromną popularnością wśród osób odwiedzających wrocławski festiwal filmowy. Organizatorzy co roku dokładają starań, by zapewnić miłośnikom kina przeżycia najwyższego lotu. Dlatego też w trakcie trwania festiwalu będzie można zobaczyć filmy stworzone przez największe reżyserskie sławy.

T-Mobile Nowe Horyzonty w tym roku

W tym roku głośno przede wszystkim o nowych filmach Pedro Almodovara i Kena Loacha. Najnowsze produkcje tych znanych twórców ambitnego kina zyskały już uznanie na świecie, w Polsce będzie można je zobaczyć właśnie na wrocławskim festiwalu. „Julieta”, nowe dzieło spod ręki hiszpańskiego reżysera, będzie filmem otwarcia festiwalu, z kolei „Ja, Daniel Blake”, którego twórcą jest Ken Loach, został nagrodzony Złotą Palmą na festiwalu w Cannes.

Pełen program nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony, niemniej jednak pojawiły się pierwsze informacje o innych atrakcjach, których miłośnicy kina odwiedzający wrocławski festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty mogą się spodziewać. W zapowiedziach pojawia się między innymi informacja o przeglądzie kina baskijskiego, bliżej wciąż mało znanego w naszym kraju. To chyba dobra zapowiedź tego, czego można oczekiwać w trakcie trwania imprezy miłośników kina, która odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska.

Organizatorzy festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty jak zwykle przygotowali również całą serię retrospekcji, będących przeglądem dorobku kilku znanych reżyserów. Z całą pewnością najbardziej godne uwagi będą projekcje przybliżające dokonania włoskiego twórcy Nanniego Morettiego, uznawanego za jednego z najwybitniejszych reżyserów pochodzących z Włoch. To niewątpliwie wystarczająca rekomedacja.

T-Mobile Nowe Horyzonty to nie tylko filmy

Poza projekcjami filmowymi i spotkaniami z uznanymi twórcami warto zauważyć, że wrocławski festiwal od lat próbuje łączyć również i inne rodzaje sztuki, przede wszystkim muzykę. Nie inaczej jest w tym roku, planowany jest pokaz opery napisanej na podstawie słynnej „Zagubionej autostrady” Davida Lyncha.

Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty potrwa kilkanaście dni. W tym czasie osoby spoza stolicy Dolnego Śląska mogą znaleźć tani nocleg w samym centrum Wrocławia w ofercie, jaką dysponują apartamenty wrocławskie, ulokowane nieopodal miejsc festiwalowych pokazów.