Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich w naszym kraju. W mieście słynna jest zwłaszcza Politechnika Wrocławska, w której wciąż powstają bardzo innowacyjne projekty, które mogą służyć jako koło zamachowe polskiej gospodarki. Nic zatem dziwnego, że to właśnie w stolicy Dolnego Śląska powstał pomysł powołania Specjalnej Strefy Ekonomicznej 2.0. O co chodzi w tej idei?

Specjalna Strefa Ekonomiczna 2.0 – jak to działa?

Specjalne Strefy Ekonomiczne to model biznesowy, który pozwala na łatwiejszy start dla przedsiębiorców, którzy pragną uruchomić swoje przedsiębiorstwo. Cały wachlarz ulg, jakie wprowadzone są dla ludzi tworzących nowe miejsca pracy w firmach próbujących zaistnieć na rynku. Najlepsze z istniejących w Specjalnych Strefach Ekonomicznych przedsiębiorstwa zatrudniają nawet kilka tysięcy osób, co wydatnie zmniejsza poziom bezrobocia. W ten sposób na rozwoju korzysta bardzo wiele osób, zarówno właściciele firm jak i pracownicy.

Dobrze działający model postanowiono we Wrocławiu wprowadzić na wyższy poziom. W trosce o większą innowacyjność polskich przedsiębiorstw, powstał model, w którym współpraca pomiędzy ośrodkami naukowo-badawczymi wzmocni się na tyle, by być w stanie konkurować na międzynarodowych rynkach. Nowe technologie i odkrycia z wielu różnorakich dziedzin, wykorzystujące zaplecze naukowe w postaci kadry naukowej wrocławskich uczelni, ma być motorem postępu wśród nowych przedsiębiorstw, które z kolei będą mogły realizować swoje cele biznesowe.

Specjalna Strefa Ekonomiczna 2.0 już powstaje

Zapleczem naukowym projektowanej strefy ekonomicznej jest wrocławskie Centrum Badań EIT+. To właśnie tam znajdują się doskonale wyposażone nowoczesne laboratoria, w których już dziś dokonywane są badania w wielu dziedzinach, między innymi energii odnawialnej. Już dziś na terenie ośrodka w Praczach Odrzańskich istnieje ścisła współpraca pomiędzy nauką a biznesem, powstająca Specjalna Strefa Ekonomiczna 2.0 stanowi logiczny krok naprzód w tej dziedzinie.

O zaletach związanych z prowadzeniem biznesu w warunkach jakie daje Specjalna Strefa Ekonomiczna 2.0 najlepiej przekonać się na własne oczy. Wygodny nocleg na czas pobytu w stolicy Dolnego Śląska oferują apartamenty Wrocław.