Stolica Dolnego Śląska może pochwalić się posiadaniem wielu cennych pod względem zabytkowym budynków. Dzisiejsze czasy próbują dotrzymać kroku dawnej świetności. W ten sposób właśnie powstał przed kilku laty najwyższy budynek w naszym kraju – Sky Tower. Jest on o cały metr wyższy od poprzedniego rekordzisty, Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Co jeszcze kryje w sobie ta wyjątkowa budowla? Poznaj Sky Tower.

Bydynek Sky Tower

Sky Tower to w rzeczywistości kompleks aż trzech budynków. Najmniejszym jest budynek B-1, czterokondygnacyjny, w którym mieszczą się sklepy galerii handlowej, kręgielnia i klub bilardowy. Budynek B-2 jest tym najwyższym, składa się z 51 kondygnacji, na których mieszczą się luksusowe apartamenty. Ostatni z budynków, oznaczany jako gmach B-3, to 19 kondygnacji, tworzących coś w rodzaju żagla, przypiętego do najwyższego z budynków. Wszystkie trzy budynki tworzą razem harmonijną, dość ciekawą pod względem architektonicznym budowlę, która posiada tak wielu zwolenników jak i przeciwników. Każdy powinien ocenić konstrukcję na własne oczy.

Sky Tower dla turystów

Sky Tower to nie tylko jeden z symboli miasta, to również niezwykła atrakcja turystyczna, której po prostu nie można przegapić. Punkt widokowy, umieszczony na 49 kondygnacji oferuje wspaniały widok na całe miasto i okolice miasta. W pogodny dzień bez trudu można zobaczyć odległe szczyty górskie Sudetów. Jest to najwyższy punkt widokowy umieszczony na budynku w naszym kraju. Już sam ten fakt powinien być wystarczającą rekomendacją do tego, by odwiedzić to naprawdę wyjątkowe miejsce.

Sky Tower jest obiektem stosunkowo nowym, ale już stał się jednym z symboli miasta. Pomimo tego, że posiada zapewne tyle samo zwolenników co przeciwników, na stałe wpisany jest już w pejzaż stolicy Dolnego Śląska. Trudno zresztą, by było inaczej, skoro górujący nad miastem budynek widoczny jest niemal z każdego punktu we Wrocławiu. Podczas wizyty w mieście po prostu nie wypada pominąć odwiedzenia tego miejsca. Nasze apartamenty Wrocław znajdują się w niedalekiej odległości od Sky Tower, więc wyprawa nie zajmie wiele czasu.