Nie bardzo wiadomo z czym to jest związane, ale coraz częściej we Wrocławiu można zauważyć rosnącą tendencję miłośników tak zwanej shishy, po polsku fajki wodnej.

Nowość we Wrocławiu

Shisha do wrocławskiego podwórka trafiła nie tak dawno, nie mówię oczywiście o palaczach domowych, bo to już jakiś czas jest na topie, ale żeby gdzieś w specjalnym miejscu, czy to w kawiarni, czy gdziekolwiek, to już rzadkość. To się zmienia, być może dlatego, że jest nowe i atrakcyjne, działa podobnie jak papieros, ale nie trzeba przy tym wychodzić z pomieszczenia, lub szukać specjalnego miejsca dla palaczy. Po za tym można ją palić jak fajkę pokoju, jeden po drugim smakując nowych aromatów, a arsenał tego jest spory.

Smaki bliskiego wschodu

Owszem Wrocław jest co prawda „ładowany” imigrantami ze wschodu, ale ten wschód nie ma nic wspólnego z kulturą palenia takich egzotycznych bajerów. Jednak jest ona tam dosyć popularna i być może to sprawia, że we Wrocławiu, jest coraz więcej miejsc, gdzie można się odprężyć za pomocą tytoniu o smaku dyni i mięty.

Palić w domu czy na mieście?

Więcej chyba jest sklepów, z różnego rodzaju akcesoriami dla shishy, niż miejsc gdzie można daną usługę kupić. Dlatego często się zdarza, że jak ktoś mam własny sprzęt i wszystkie potrzebne do tego dodatki, zazwyczaj zaprasza znajomych i pali się wtedy w domu. Plusem jest to, że sam sobie miksujesz smaki i palisz do woli, i nie czekasz w kolejce, aż zwolni się shisha. We Wrocławiu jest mało lokali, gdzie podają shishę, dlatego warto sobie zaplanować taki wypad, żeby po prostu nie czekać. Fakt faktem, że do knajp zatrudniają specjalistów od shish i z pewnością taki spec zrobi fajkę, jak należy.

Shisha we Wrocławiu – gdzie zapalić?

Niestety takich miejsc jest mało, zaledwie kilka, ale obserwując dany temat, co jakiś czas albo powstaje nowy lokal, albo ktoś wprowadza do asortymentu usługę shishy. We Wrocławiu takie miejsce jest przy Więziennej – Alibaba Shisha Bar; Africano Shisha Bar przy ul. Łaciarskiej; Alladins przy Odrzańskiej; Czajownia przy Białoskórniczej. Na pewno pominięte zostały nieliczne miejsca, ale te akurat są u wszystkich na widoku.

Jeżeli specjalnie przyjechałeś do centrum Dolnego Śląsku, żeby posmakować shishy, to zapraszamy również na nocleg po udanej imprezie do apartamentów wrocławskich.