Zwiedzanie Wrocławia to zajęcie na dobre kilka dni. Duża ilość bardzo interesujących miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć w trakcie pobytu w stolicy Dolnego Śląska, sprawia niekiedy spory kłopot logistyczny. Osoby nieznające miasta mogą mieć problemy z dobrym zaplanowaniem trasy wycieczki. Jednym z rozwiązań, które mogą być pomocne w tym niełatwym zadaniu będzie na pewno skorzystanie z usług miejskich przewodników. Jednym z najnowszych rozwiązań jest zwiedzanie miasta przy pomocy pojazdu marki Segway.

Co to jest Segway?

Być może nie każdy jeszcze miał okazję poznać produkt firmy Segway. Jest to dwukołowy jednoosobowy pojazd elektryczny, który początkowo miał być jedynie pojazdem służącym osobom niepełnosprawnym i mającym problemy z poruszaniem się. Szybko okazało się jednak, że tego rodzaju pojazd może być z powodzeniem wykorzystywany również przez osoby w pełni sprawne, na przykład strażników miejskich i funkcjonariuszy policji.

Segway do poruszania się wykorzystuje żyroskop. Osoba kierująca pojazdem przechyla go, w tym momencie komputer sprzężony z żyroskopem zaczyna dążyć do odzyskania równowagi, co powoduje przemieszczanie się pojazdu w pożądanym przez człowieka kierunku. Choć może to brzmieć skomplikowanie, nauka poruszania się tym pojazdem zajmuje dosłownie kilka minut i przeznaczona jest właściwie dla każdego, bez względu na wiek.

Segway dla turystów

Od kilku dni można zwiedzać Wrocław właśnie za pomocą pojazdu wyprodukowanego przez firmę Segway. Dwugodzinne wypożyczenie oznacza wydatek 80 złotych. Dodatkowo można zapewnić sobie usługę licencjonowanego przewodnika miejskiego, koszt takiej usługi to 209 złotych. Grupa może liczyć maksymalnie 9 osób, wliczając osobę przewodnika. Wypożyczanie jest niezwykle proste, punkt znajduje się na wrocławskim Rynku, więc jest bardzo łatwe do odnalezienia.

Zwiedzanie miasta z perspektywy nowoczesnego pojazdu świetnie nadającego się do poruszania po mieście może być naprawdę niezapomnianym przeżyciem. Obok walorów wynikających z poznania wrocławskich zabytków dodatkową atrakcją będzie sama przejażdżka. Po tak mocnych wrażeniach odpoczynek w komfortowych warunkach oferują nasze apartamenty Wrocławskie.