Wrocław jest jednym z niewielu polskich miast, w których odbędzie się Restaurant Week. Co takiego można będzie przeżyć w trakcie tygodnia trwania tego wydarzenia? Jest to impreza, podczas której z pewnością uda się zjeść coś wyjątkowego.

Zasady Restaurant Week

O co chodzi w całej idei tego wydarzenia? Zasady są banalnie proste, jednakowe dla wszystkich. Otóż w czasie trwania imprezy, w tym roku będą to dni 23 – 31 października, w restauracjach biorących udział w wydarzeniu będzie można spróbować trzydaniowego zestawu obiadowego w dobrej cenie. Całość ma bowiem kosztować jedynie 39 złotych, co nie jest zbyt wygórowaną ceną za taki zestaw w renomowanej restauracji, gdzie zazwyczaj ceny są znacznie wyższe. W ten sposób większa liczba ludzi może skorzystać z oferty licznych restauracji i spróbować nowych dla siebie smaków, a także zobaczyć nowe miejsca.

Restaurant Week – miejsca

Restauracje cały czas nadsyłają swoje oferty zgłoszeniowe, przybywa miejsc partycypujących w tym wydarzeniu. Niemniej jednak już dziś można powiedzieć, że udział weźmie wiele ciekawych miejsc, w których można będzie spróbować dań różnorakich kuchni. Na dzień dzisiejszy wiadomo na pewno, że będą wśród nich restauracje z najwyższej półki, które jakością serwowanych potraw w niczym nie ustępują miejscom znanym na całym świecie. Jednym z takich restauracji jest Olszewskiego 128, prowadzona przez zwyciężczynię popularnego programu MasterChef, co z całą pewnością jest wystarczającym potwierdzeniem wysokiej jakości serwowanych tam potraw, które zyskały już uznanie specjalistów w dziedzinie gastronomii.
Restaurant Week w poprzedniej, wiosennej edycji, zgromadził ogółem aż 25 tysięcy gości we wszystkich miastach biorących udział w imprezie. Jak zapowiadają organizatorzy z całą pewnością w tej edycji będzie większa frekwencja. Poza Wrocławiem, Warszawą, Krakowem, Trójmiastem i Poznaniem jesienna edycja będzie również miała miejsce w aglomeracji śląskiej. Będzie zatem w czym wybierać, tym bardziej że będą to restauracje serwujące dania pochodzące z różnych kuchni.
Osoby spoza Wrocławia, które chciałyby wziąć udział w Restaurant Week, mogą skorzystać z oferty prezentowanej przez apartamenty wrocławskie, posiadające tanie apartamenty w centrum miasta.