Włoska kuchnia już lata temu podbiła polskie serca i żołądki. Początkowe zachłyśnięcie się różnego rodzaju pizzą szybko przeszło w znacznie poważniejszy związek, w którym zostały docenione również inne specjały pochodzące z Półwyspu Apenińskiego. W stolicy Dolnego Śląska można zjeść potrawy kuchni włoskiej w bardzo wielu miejscach, przedstawiamy te, które naszym zdaniem są najlepsze.

La Scala

Położona na wrocławskim Rynku restauracja La Scala może pochwalić się kilkunastoletnią historią, co z punktu widzenia konsumenta jest znakiem wysokiej jakości. W lokalu można zjeść prawdziwie włoskie specjały, często podawane na sposób domowy, którego próżno szukać w innych tego rodzaju restauracjach. Do posiłku w stylu włoskim niezbędne jest oczywiście wino, którego w La Scali znajdziesz pod dostatkiem, z łatwością zatem będzie można wypić takie, które najbardziej odpowiada indywidualnym gustom.

Novocaina

W niedalekiej odległości od opisanej powyżej La Scali mieści się niedawno powstały lokal o nazwie Novocaina. Mimo stosunkowo niedługiego okresu swojego istnienia, restauracja już zdążyła podbić serca wrocławian i turystów odwiedzających stolicę Dolnego Śląska. Poza bardzo dobrze skomponowanym menu, lokal oferuje swoim gościom część klubową, gdzie można zrelaksować się przy dźwiękach muzyki, tym samym wyjście ze znajomymi może być połączeniem posiłku w dobrej restauracji z wyjściem do klubu. Czegóż chcieć więcej?

Pizzeria Trattoria Capri

Pizza jest pierwszym skojarzeniem, jakie przychodzi na myśl w chwili pytania o potrawy pochodzące z Półwyspu Apenińskiego, zatem i w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć lokalu specjalizującego się w tego rodzaju potrawach włoskiej kuchni. Położony w niedalekiej odległości od wrocławskiego Rynku przy malowniczej ulicy Więziennej lokal oferuje swoim klientom prawdziwie włoskie dania połączone z prawdziwie włoskim klimatem, stworzonym we wspaniale urządzonych wnętrzach.

Lokali serwujących wyśmienite włoskie specjały jest w stolicy Dolnego Śląska wiele, dlatego też opiszemy następne już niebawem. Jak zawsze, turystom chcącym dobrze poznać wszystkie ciekawe miejsca we Wrocławiu, gorąco polecamy tanie noclegi w miejscu oferowanym przez apartamenty wrocławskie.