Lokali o włoskim stylu i jedzeniu jest w stolicy Dolnego Śląska bardzo wiele, stąd też kolejna edycja naszego przewodnika dla wszystkich tych, którzy są miłośnikami przysmaków pochodzących z Półwyspu Apenińskiego. Kolejne kilka miejsc naszym zdaniem godnych polecenia każdemu, kto szuka dobrej włoskiej kuchni w sercu Wrocławia.

Trattoria Va bene

Kolejny z licznych lokali położonych na wrocławskim Rynku od kilku już lat cieszy się zasłużoną sławą. Restauracja serwuje klasyczne pizze i pasty, nie zapominając o tym, by nieco urozmaicić swoje menu. Lokal otwarty jest od południa, dlatego też bardzo ciekawe jest menu śniadaniowe, w którym można znaleźć między innymi pyszne omlety. W okresie letnim można zasiąść w ogródku, z którego roztacza się fantastyczny widok na wrocławski Rynek. Świetne miejsce na przerwę w zwiedzaniu stolicy Dolnego Śląska.

Siesta Trattoria

To lokal położony w pewnej odległości od wrocławskiego Rynku, dlatego sama wyjście do niej może okazać się świetną wyprawą w mniej popularne wśród turystów miejsca w stolicy Dolnego Śląska. Położony przy ulicy Ślicznej niewielki lokal z całą pewnością wynagrodzi wszelkie trudy związane z poświęceniem czasu potrzebnego na dojazd do restauracji. Niewielkie menu zmienia się każdego tygodnia, niemniej jednak zawsze można znaleźć coś godnego polecenia, pod tym względem można również liczyć na pomoc życzliwej obsługi.

Quorematto

Właściwie każdy miłośnik pizzy we Wrocławiu twierdzi, że to w tym daniu restauracja ta nie ma sobie równych. Godne polecenia są szczególnie typowo włoskie dodatki w rodzaju szynki parmeńskiej lub specjalnych gatunków serów. Do picia serwowane są bardzo dobrej jakości kawy, można również spróbować pysznego prosecco. Niewątpliwą zaletą tego miejsca są niskie ceny, które sprawią, że posiłek będzie smakował jeszcze bardziej szczególnie.

Olbrzymia popularność, jaką cieszą się restauracje włoskie w stolicy Dolnego Śląska, sprawia, że miejsc tych jest bardzo wiele, dlatego też opiszemy kolejne w następnej części naszego przewodnika. Osobom szukającym noclegu polecamy apartamenty wrocławskie, zlokalizowane w samym centrum Wrocławia.