Wielokulturowe miasto spotkań – tak odbierany jest Wrocław i to znajduje swoje odbicie również w gastronomii obecnej w stolicy Dolnego Śląska. Nie brakuje tu lokali oferujących kuchnię włoską, grecką, japońską i inne. Nie mogło w tym zestawieniu zabraknąć również kuchni meksykańskiej, cieszącej się w naszym kraju sporym uznaniem wśród wielu smakoszy. Gdzie we Wrocławiu powinien zawitać każdy miłośnik kuchni pochodzącej z Meksyku?

Mexico Bar

Położony przy ulicy Rzeźniczej lokal posiada swoje stałe miejsce na kulinarnej mapie stolicy Dolnego Śląska. Serwowane w nim dania doskonale oddają smaki, jakimi na co dzień delektują się mieszkańcy Meksyku. Właściciele tego miejsca dołożyli wielu starań, by przywołać atmosferę kraju, którego potrawy chcą przybliżyć również i Polakom. Stąd w Mexico Bar wystrój jest bogaty w sombrera, kaktusy i inne tego rodzaju przedmioty, pochodzące z Meksyku. Należy przyznać, że dzięki temu klimat we wnętrzu jest naprawdę niezwykły. Wyśmienite tortille, tacos czy burritos w takim otoczeniu smakują po prostu niepowtarzalnie, z całą pewnością warto się o tym przekonać na własne oczy i odwiedzić ten lokal podczas turystycznych wędrówek po stolicy Dolnego Śląska.

The Mexican

Drugim z polecanych przez nas miejsc oferujących potrawy kuchni meksykańskiej jest położony przy ulicy Szewskiej lokal o nazwie The Mexican. Już po przekroczeniu progu klient zostaje wręcz wchłonięty przez meksykański klimat, co jest przede wszystkim zasługą wspaniałego wystroju wnętrza i strojów kelnerskich, wzorowanych na tradycyjnych meksykańskich ubiorach. W menu możesz znaleźć cały szereg najróżniejszych kojarzonych z Meksykiem burritos, tortillas i fajitas, dlatego też każdy może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od indywidualnych gustów i upodobań. W karcie znaleźć można również interesujące potrawy w stylu tex-mex.

Oba wymienione lokale mają kilka cech wspólnych. Położone w samym centrum Wrocławia, niedaleko miejskiego Rynku, są łatwe do odszukania i cieszą się dużą popularnością wśród miłośników kuchni pochodzącej z odległych zakątków świata. Warto zatem rozważyć odwiedziny w tego rodzaju lokalu w trakcie wizyty w stolicy Dolnego Śląska. Nocleg w centrum Wrocławia znajdziesz w ofercie prezentowanej przez apartamenty wrocławskie, położone w niedalekiej odległości od wrocławskiego Rynku.