Najpopularniejszą dyscypliną sportową nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, jest piłka nożna. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że w stolicy Dolnego Śląska istnieje kilka piłkarskich klubów, z najbardziej znanym i jednocześnie najbardziej utytułowanym klubem, jakim jest niewątpliwie Śląsk Wrocław. Piłka nożna we Wrocławiu to jednak nie tylko jedna drużyna. Poznaj te najbardziej znane, mają długą i ciekawą historię.

WKS Śląsk Wrocław

Powstały w roku 1947 klub przez dziesięciolecia swojego istnienia związany był z wojskiem. Największe swoje sukcesy odnosił w drugiej połowie lat siedemdziesiątych i pierwszej połowie lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku, kiedy to wrocławski klub sięgnął po mistrzowski tytuł w roku 1977, potem dwukrotnie osiągając tytuł wicemistrza krajowych zawodów w piłce nożnej. Po latach dobrej passy przyszły, jak to często w sporcie bywa, lata osiągania znacznie gorszych wyników sportowych. Na powtórzenie tych sukcesów wierni kibice wrocławskiej drużyny musieli czekać aż do sezonu 2010/2011, kiedy to Śląsk Wrocław sięgnął po tytuł wicemistrza Ekstraklasy, by w sezonie następnym bezapelacyjnie wygrać rozgrywki ligowe, zdobywając koronę mistrza Polski. Zespół grał również w europejskich pucharach, jednak jak dotychczas bez większych osiągnięć na arenie międzynarodowej. Niemniej jednak klub ten znany jest kibicom w całej Polsce.

I KS Ślęza Wrocław

To z kolei najstarszy wrocławski klub. Jego piłkarska sekcja nie jest utytułowana, do ich największych sukcesów należy gra w ówczesnej drugiej lidze, co miało miejsce przed kilkunastu laty. Dziś drużyna próbuje swoich sił w rozgrywkach III ligi, ale nie o same sportowe sukcesy zawodników reprezentujących barwy wrocławskiego klubu świadczą o jego znaczeniu. Tej drużynie wielu znanych potem zawodników zawdzięcza swoje pierwsze kroki na piłkarskiej murawie. To właśnie szkolenie młodzieży należy uznać za najważniejszy wkład najstarszego wrocławskiego klubu w rozwój sportu nie tylko dolnośląskiego, ale również polskiego.

Miłośnicy piłki nożnej z regionu powinni zatem rozważyć wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska by na żywo obejrzeć mecz którejś z opisywanych drużyn. Osoby potrzebujące noclegu mogą skorzystać z oferty proponowanej przez apartamenty wrocławskie położone w centrum miasta.