Już w najbliższą niedzielę odbędzie się we Wrocławiu impreza przeznaczona dla wszystkich miłośników czworonogów. Po raz drugi wrocławscy właściciele psów będą mogli wziąć udział w wydarzeniu, które pomoże im lepiej zrozumieć swoich pupilów. Przy okazji będzie można oczywiście poznać inne osoby, które będą mogły podzielić się wiedzą i własnymi doświadczeniami. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy imprezy?

II Piknik na Czterech Łapach odbędzie się na terenach położonych przy wrocławskim Stadionie Olimpijskim. Start imprezy zaplanowano na godzinę 10.00. W trakcie całego wydarzenia każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w całym szeregu atrakcji, jakie zaplanowały osoby odpowiedzialne za organizację.

Wrocławska impreza stawia sobie kilka bardzo ważnych celów. Tematem przewodnim jest promocja aktywnego spędzania czasu w wolnego w towarzystwie psa. Dzięki zaplanowanym zabawom ma nastąpić podniesienie świadomości obecnych i przyszłych właścicieli psów w zakresie prawidłowej opieki nad czworonogami. Podstawowy kurs tresury psa to, wbrew pozorom, nie jedyna aktywność, w jakiej może wziąć udział każdy, kto przyjdzie ze swoim pupilem na Piknik na Czterech Łapach. Organizatorzy zadbali również i o uzupełnienie wiedzy właścicieli psów w zakresie opieki, między innymi zasad prawidłowego odżywiania pupila, a także o obowiązkach, nakładanych przez regulacje prawne na wszystkich właścicieli, dotyczących między innymi zasad wyprowadzania psa i sprzątania po nim. Niewątpliwie sporą dawkę wiedzy będzie można uzyskać od zaproszonych na wydarzenie specjalistów. Weterynarz opowie o chorobach, treser udzieli wskazówek na temat szkoły pozytywnej tresury psa, a zoopsycholog pomoże zrozumieć mechanizmy, jakimi kierują się zwierzęta w codziennym życiu.

Drugim ważnym elementem imprezy będzie promocja adopcja bezpańskich psów. Ten istotny punkt programu doskonale wpisuje się w troskę o zwierzęta, jaką przejawiają organizatorzy tej imprezy. Na miejscu będzie oczywiście poruszony temat bezdomności zwierząt w Polsce, a także odbędzie się zbiórka funduszy na rzecz opieki nad bezdomnymi zwierzętami.

Na imprezę zaproszeni są wszyscy, nie tylko właściciele psów. Każdy może przyjść, dowiedzieć się czegoś na temat psów i po prostu miło spędzić czas. Nawet osoby będące we Wrocławiu w celach turystycznych mogą odpocząć chwilę od zwiedzania architektonicznych zabytków i spędzić miło czas. Apartamenty wrocławskie jak zawsze oferują nocleg w atrakcyjnej cenie.