W przyszłym roku Wrocław będzie Europejską Stolicą Kultury. Nie jest to jednak jednorazowe wydarzenie, a cała seria wydarzeń kulturalnych, które będą odbywały się przez cały rok. Co więcej, formuła wydarzenia ma sprawić, by jak największa liczba mieszkańców i turystów skorzystała z oferty kulturalnej. Jedną z takich najnowszych inicjatyw są Parki Europejskiej Stolicy Kultury. Na czym polega ich działanie?

Parki Europejskiej Stolicy Kultury w teorii

Parki Europejskiej Stolicy Kultury są inicjatywą bardzo nową, ale już zaczynają zdobywać uznanie mieszkańców i przybywających do Wrocławia turystów. Idea działania tej inicjatywy kulturalnej jest niezwykle prosta. Oto w każdy weekend wakacji, w wybranych trzech parkach położonych na terenie miasta, w godzinach od 12 do 19, ustawione są specjalne sceny. Nie służą one jednak uznanym i profesjonalnym artystom do prowadzenia własnych występów. Chodzi o to, by to sami odwiedzający wrocławskie parki zostali choć na chwilę twórcami kultury. Aktywizacja czynnego udziału w tworzeniu kultury jest czymś rzeczywiście rewolucyjnym i godnym uwagi.

Parki Europejskiej Stolicy Kultury w praktyce

Najnowsza inicjatywa wrocławskich kulturalnych decydentów już zaczęła funkcjonować w przestrzeni miejskiej. Na razie ustawiono trzy takie punkty. Jeden znajduje się w Parku Południowym, drugi w Parku Grabiszyńskim, trzeci natomiast w Parku Staszica. Przygotowane miejsce to nie tylko scena wraz z nagłośnieniem, ale również krzesła przeznaczone dla publiczności, nie zapomniano również o toaletach. Wszystko jest przygotowane, wystarczy jedynie włączyć się w tworzenie kultury w tym miejscu. Zaprezentować swoje talenty w teatrzyku, skeczu, stand-upie, piosence może każdy, nie tylko rdzenni mieszkańcy Wrocławia. Każdy jest mile widziany, na każdego czeka miejsce na scenie.

Kultura to nie tylko występy uznanych gwiazd estrady, to przede wszystkim zwrócenie uwagi na to, że artystą może poczuć się każdy, kto ma tylko własną pasję, którą chce podzielić się z innymi. Podczas pobytu we Wrocławiu można poczuć się również artystą. Po chwilach spędzonych na scenie wygodny i komfortowy nocleg oferują apartamenty Wrocław.