Wrocław już od najbliższego weekendu rozpoczyna oficjalne obchody roku, w którym będzie nosił miano Europejskiej Stolicy Kultury. Rozpoczęcie odbędzie się w tę niedzielę, od godziny 16. Cała impreza odbędzie się pod hasłem „Przebudzenie”. Co będzie można zobaczyć w trakcie oficjalnego otwarcia?

„Przebudzenie” zaplanowane zostało na niedzielne popołudnie, ale w trakcie całego weekendu odbędą się imprezy powiązane z promocją miasta i samej idei Europejskiej Stolicy Kultury. W ten sposób również osoby nie będące stałymi mieszkańcami stolicy Dolnego Śląska mogą pojawić się na imprezach przygotowanych w ramach Weekendu Otwarcia.

W piątkowy wieczór odbędzie się wiele imprez przeznaczonych dla melomanów. Kilka koncertów i imprez pozwoli się odnaleźć osobom o przeróżnych upodobaniach muzycznych. Miłośnicy muzyki klasycznej nie powinni przegapić koncertu Orkiestry Symfonicznej Narodowego Forum Muzyki, który odbędzie się oczywiście w nowoczesnym gmachu Narodowego Forum Muzyki. Zwolennicy klubowych dźwięków muszą z kolei rozważyć pojawienie się w Bau Barze, gdzie będzie można usłyszeć wrocławskich twórców wywodzących się z nurtu muzyki drum and bass. Również fani jazzu nie powinni narzekać, gdyż będą mieli wyjątkową okazję do posłuchania na żywo zespołu Krzysztof Lenczowski Internal Melody.

Również sobota będzie dniem rozlicznych wydarzeń, wśród których z łatwością znajdziesz coś ciekawego, co będzie odpowiadało indywidualnym gustom i potrzebom. Niewątpliwym wydarzeniem może być koncert znanej rockowej grupy Skaldowie. Fani innych rodzajów muzyki również nie będą zawiedzeni. Zwolennicy muzyki folkowej powinni rozważyć pójście na koncert grupy Joryj Kołc, z kolei zwolennicy muzyki metalowej powinni udać się do klubu Liverpool. Warto sprawdzić całą ofertę, gdyż imprez jest znacznie więcej.

Niedziela będzie dniem „Przebudzenia”. W ramach tego wydarzenia przez miasto przejdą cztery różne pochody, które będą nawiązywały do najważniejszych wydarzeń z najnowszej historii stolicy Dolnego Śląska. Wszystkie pochody spotkają się na wrocławskim Rynku, gdzie będzie moment kulminacyjny całego wydarzenia.

Niewątpliwie Wrocław jest miastem, w którym należy być w trakcie nadchodzącego weekendu. Osoby spoza stolicy Dolnego Śląska mogą skorzystać z oferty noclegowej prezentowanej apartamenty wrocławskie, położone w samym centrum Wrocławia.