Wrocław może poszczycić się całą masą kulturalnych wydarzeń. W tej prawdziwej powodzi wydarzeń jest wiele miejsca dla różnych inicjatyw związanych z muzyką. Różnego rodzaju gatunki muzyczne – od klasyki poprzez jazz aż po muzykę prawdziwie awangardową – mają tutaj swoje miejsce. Jednym z takich festiwali jest One Love Sound, będący obecnie największym halowym festiwalem muzyki reggae w Europie. Skala tego przedsięwzięcia może być najlepszą jego rekomendacją.

One Love Sound 2015 odbędzie się już po raz dwunasty. Pierwsza edycja odbyła się w 2004 roku i od tamtej pory impreza sukcesywnia rosła z roku na rok, zyskując uznanie nie tylko wśród krajowych miłośników muzyki pochodzącej z Jamajki. Z roku na rok przybywało na festiwal nie tylko więcej widzów, ale również coraz więcej artystów, pochodzących niemal z całego świata. Łączyła ich zawsze muzyka, której wierni są zarówno muzycy jak i fani tego rodzaju muzyki.

Impreza odbywa się we wrocławskiej Hali Stulecia, której pojemność wynosi ponad 12 tysięcy widzów. Jak podają organizatorzy, ostatnia edycja festiwalu przyciągnęła aż dziesięć tysięcy ludzi, co niewątpliwie robi wrażenie i potwierdza ogromną popularność wydarzenia. Taka ogromna wręcz liczba osób jest wynikiem bardzo dobrego podejścia organizacyjnego, które znajduje swoje odzwierciedlenie w starannie dobranym zestawie artystów, którzy prezentują swoją twórczość na scenie Hali Stulecia. W jaki sposób się to dzieje?

Muzyka reggae charakteryzuje się przede wszystkim ogromną różnorodnością, dlatego też uczestnicy festiwalu One Love Sound Fest mogą spodziewać się szerokiego spektrum występów artystów wywodzących się z wielu muzycznych nurtów, począwszy od klasycznego reggae poprzez dancehall i ragga aż po hiphop. Z tego też względu bez trudu każdy miłośnik muzyki może znaleźć coś dla siebie. Świetna zabawa gwarantowana.

One Love Sound Fest 2015 to wydarzenie, którego po prostu nie wolno przegapić. Wszyscy miłośnicy tego rodzaju muzyki lubiący długą zabawę tani nocleg odnajdą w ofercie jakie posiadają apartamenty wrocławskie.