Wrocław jest jednym z największych polskich miast. Ten fakt od wielu już lat przyciąga zachodnich inwestorów pragnących w stolicy Dolnego Śląska otwierać swoje placówki. Jednym z największych ogólnoświatowych firm jest Nokia, która to właśnie w tym mieście zdecydowała się umieścić jedno z najnowocześniejszych laboratoriów na świecie. Nokia Networks, bo o tej firmie mowa, zajmuje się technologiami, które dopiero wejdą do powszechnego użytku.

Nokia Networks – działalność

Nokia Networks to jedno z największych na świecie przedsiębiorstw z branży telekomunikacyjnej, dostarczającej infrastrukturę i usługi w tej branży. Poza oferowaniem całej gamy technologii koniecznej do obsługi infrastruktury różnego rodzaju sieci, zajmuje się również profesjonalnym doradztwem w tej dziedzinie, obsługując tak ważnych klientów jak Orange i T-Mobile.

Obecnie Nokia Networks skupia się przede wszystkim na badaniach technologii mobilnych, w ich ciągłym rozwoju upatrując swojej szansy. Jak widzimy to doskonale w życiu codziennym, naukowcy z firmy mają rację, stawiając na tego rodzaju działalność.

Nokia Networks we Wrocławiu

Nokia Networks we Wrocławiu istnieje już od 15 lat i wciąż się rozwija. Dziś zatrudnia ponad 3 tysiące osób. Co najważniejsze, wrocławski ośrodek skupia się przede wszystkim na badaniach i projektach badawczo-rozwojowych. To właśnie w stolicy Dolnego Śląska powstają rozwiązania w zakresie łączności szerokopasmowej i przesyłania danych, sieci szkieletowych i dostępu bezprzewodowego, między innymi nad technologią 5G. Te wszystkie dokonania czynią z wrocławskiej siedziby Nokia Networks największy tego rodzaju ośrodek w Polsce. I jednocześnie jedno z wymarzonych miejsc pracy dla wielu specjalistów z dziedzin informatyki i telekomunikacji, gdyż można połączyć ciekawą pracę z godziwymi zarobkami.

Już niebawem, 10 października, będzie można na własne oczy przekonać się, nad czym pracują naukowcy zatrudnieni w laboratorium. Wszystko za sprawą Nocy Laboratoriów, imprezy organizowanej przez Nokia Networks i Centrum Badań EIT+. Więcej informacji na stronie wydarzenia, którą można znaleźć pod adresem www.noclaboratoriow.pl. Jak zwykle dla osób spoza Wrocławia polecamy noclegi oferowane przez apartamenty wrocławskie, położone w centrum miasta.