Wrocław jest miastem położonym niemal w sercu Europy. Jest miastem wielokulturowym, otwartym na inne kultury i narodowości. Historia miasta zaczęła się ponad 1000 lat temu. Współczesny Wrócław to miasto, które od lat wybierane jest na organizatora imprez o charakterze miedzynarodowym.

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Z pewnością miejscem, którego nie można pominąć jest wrocławski rynek wraz z Ratuszem. Rynek otaczają kolorowe zabytkowe kamieniczki. To miejsce nie zasypia przez całą dobę. Kawiarenki, galerie, butiki zachęcają, aby spędzić w nich kilka chwil. Panoramę nie tylko Rynku (jeden z największych w Europie), ale także miasta można podziwiać z mostu, który został przerzucony pomiędzy dwoma wieżami zabytkowego kościoła pod wezwaniem świętej Elżbiety. Najstarszą częścią miasta jest Ostrów Tumski. W jego krajobrazie dominuje katedra pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela. Z Ostrowa Tumskiego jest tylko kilka kroków do ulicy Szewskiej, przy której znajduje się gmach obchodzącego w tym roku jubileusz dwóchset lecia istnienia Zakład Narodowy imienia Ossolińskich. Inne atrakcje, które czekają na odwiedzających Wrocław gości to między innymi Park Szczytnicki, ogród zoologiczny, Panorama Racławicka, fontanna multimedialna.

Jakie wydarzenia odbędą się w tym roku we Wrocławiu?

Wrocław został wybrany na organizatora Word Games 2017. Ale nie jest to jedyne wydarzenie o randze miedzynarodowej, które odbędzie się w tym roku we Wrocławiu. W dniach od 6 do 7 lipca miasto będzie gościć polityków i dyplomatów, którzy wezmą udział w Wrocław Global Forum. To cykliczne wydarzenie, które po raz pierwszy zostało zorganizowane w roku 2010. Od tego roku odbywa się cyklicznie w różnych miesiącach. Forum gościło przez sześć lat wielu znamienitych gości. Byli wśród nich między innymi byli prezydenci Polski Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski, były już zastępca sekretarza stanu USA James B.Steinberg, Javier Solana. Gośćmi Wrocław Global Forum były także Kobiety w Bieli. Organizatorami Wrocław Global Forum jest nie tylko miasto Wrocław, ale także wpływowy i chyba najbardziej słynny think tank Atlantic Council. W czasie Wrocław Global Forum wręczane są nagrody Freedom Award, które przyznaje Międzynarodowy Komitet Ratunkowy. Jest to nagroda pokojowa przyznawana od roku 1957, jednym z jej laureatów jest były premier Jerzy Buzek oraz były prezydent Lech Wałęsa. Premier Buzek swoją nagrodę otrzymał podczas Wrocław Global Forum.

Gdzie nocować we Wrocławiu?

Miasto ma doskonałą bazę noclegową, którą rozwija i rozbudowuje już od wielu lat. Na odwiedzających Wrocław gości czeka wiele miejsc noclegowych o różnym standardzie i zróżnicowanych cenach. Jedną z bardziej ciekawych propozycji jest możliwość skorzystania z noclegów w apartamentach. Spełniają one bardzo wysokie standardy, są więc w stanie zadowolić gusta najbardziej wymagających gości. Z pewnością można będzie w nich znaleźć bez trudu noclegi także podczas odbywającego się na początku lipca (6-7)Wrocław Global Forum.