Już w ten weekend w całej Polsce odbędzie się kolejna edycja nocy muzeów. Wśród miast z bogatą ofertą dla wszystkich odwiedzających nie mogło zabraknąć stolicy Dolnego Śląska. We Wrocławiu będzie można zobaczyć naprawdę wiele.

Wrocław jest jednym z największych miast Polski, dlatego też jego oferta muzealna jest niezwykle bogata. To właśnie tu można zobaczyć wyjątkowe malowidło Panoramy Racławickiej, rękopis „Pana Tadeusza” autorstwa Adama Mickiewicza i obejrzeć jedno z dwóch istniejących w naszym kraju muzeum poświęcone historii poczty i telekomunikacji.

Noc muzeów to impreza na stale wpisana w kalendarz kulturalnych wydarzeń w mieście. Poza zwiedzaniem samych placówek, w ten wyjątkowy wieczór można również wziąć udział w wielu prelekcjach i wykładach, które z całą pewnością są w stanie przybliżyć interesujący nasz temat. Wykłady prowadzone przez pracowników naukowych placówek muzealnych i wykładowców akademickich są zazwyczaj niezwykle ciekawe i cieszą się z tego powodu zasłużonym uznaniem.

Noc muzeów to od kilku lat nie tylko wolny wstęp do licznych wrocławskich placówek muzealnych przechowujących zbiory w wielu różnorakich dziedzinach. W tę jedną noc w roku wiele innych instytucji i organizacji udostępnia zwiedzającym swoje wnętrza. Stolica Dolnego Śląska pod tym względem również ma wiele do zaoferowania. Radio i telewizja we Wrocławiu zapraszają w tę noc do odwiedzenia swoich studiów. Swoje podwoje otwierają również liczne placówki akademickie, z nowym gmachem Biblioteki Uniwersyteckiej i Akademią Sztuk Pięknych na czele.

Noc muzeów oznacza również moc atrakcji dla najmłodszych. Podczas wielu spotkań przeznaczonych specjalnie dla tej grupy wiekowej będą mogli spotkać się z historią, sztuką i rękodziełem w sposób na co dzień niedostępny. Sporo zaplanowanych warsztatów na pewno nie pozwoli się nudzić naszym dzieciom.

Noc muzeów jest również okazją do innej imprezy, odbywającej się pod nazwą „Noc Nadodrza”. Ta położona w bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiej starówki dzielnica od kilku lat staje się miejscem, w którym zamieszkują wrocławscy artyści. W prowadzonych przez siebie centrach aktywizacji mieszkańców, galeriach sztuki i sklepach z rękodziełem w tę noc również natkniemy się na bogaty zestaw ciekawych kulturalnych propozycji, wśród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Samo wydarzenie nazywane jest nocą muzeów, zdecydowana większość imprez zakończy się o północy. Po trudach zwiedzania odpoczynek można bez trudu znaleźć w jednym z naszych apartamentów.