Wrocław wzbogacił ostatnio swoją ofertę kulturalną w sposób niezwykle spektakularny. Oto w stolicy Dolnego Śląska powstało Narodowe Forum Muzyki, będące największym tego typu obiektem w Europie Środkowo – Wschodniej. Imponujący budynek położony w bezpośrednim sąsiedztwie gmachu Opery Wrocławskiej to znacznie więcej niż zbiór wysokiej jakości sal koncertowych. Co oferuje Narodowe Forum Muzyki?
Pomysł powstania centrum muzyki w stolicy Dolnego Śląska powstał przed kilku laty. W ten sposób narodził się projekt, który został zrealizowany w ciągu kilku lat i jego rezultatem jest właśnie okazały gmach, skupiający liczne inicjatywy związane z muzyką. Narodowe Forum Muzyki to przede wszystkim liczne sale koncertowe, które zapewniają odbiór muzycznych wrażeń na najwyższym poziomie.
Narodowe Forum Muzyki to instytucja kulturalna miasta Wrocławia, która jest ośrodkiem skupiającym działalność aż jedenastu wrocławskich zespołów instrumentalnych i wokalnych, między innymi Orkiestry Symfonicznej, Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego, Chóru NFM i Wrocławskiej Orkiestry Barokowej. Dzięki licznym salom Narodowego Forum Muzyki możliwa jest działalność koncertowa zakrojona na dużą skalę.
Narodowe Forum Muzyki jest dziś miejscem koordynującym aż dziewięć festiwali o międzynarodowej renomie, wśród nich tak znane na całym świecie Wratislavia Cantans, Jazztopad i Musica Polonica Nova. Obok tego rodzaju koncertów odbywają się tu również koncerty, które również są wydarzeniami godnymi uwagi melomanów w każdym wieku, niezależnie od rodzaju muzyki jaką preferują na co dzień.
Poza działalnością koncertową Narodowe Forum Muzyki pełni również inne role. Jedną z najważniejszych jest funkcja edukacyjna. W murach nowoczesnego gmachu odbywają się zajęcia przeznaczone dla dzieci i młodzieży, jak również i te skierowane do osób dorosłych, które chcą bliżej zapoznać się z muzyką, zarówno w sposób czynny jak i bierny.
Narodowe Forum Muzyki jest miejscem szczególnym, które po prostu trzeba odwiedzić w trakcie pobytu w stolicy Dolnego Śląska. Osoby przyjeżdżające do Wrocławia tani nocleg w samym centrum miasta znajdą w ofercie prezentowanej przez apartamenty wrocławskie, położone w pobliżu nowoczesnego gmachu Narodowego Forum Muzyki.