Życie w dużym mieście, takim jak Wrocław, dostarcza każdego dnia mnóstwa okazji do ciekawe spędzania czasu. Tu ciągle coś się dzieje – miasto jest nie tylko pełne kin, restauracji czy seansów w teatrach, gdzie można miło spędzić wieczór. To także centrum kultury i sztuki pojmowanych na wiele różnych sposobów! Niemal każdego dnia, a w szczególności w weekendy, miasto organizuje wspaniałe atrakcje – dla całych rodzin, studentów, zakochanych par, słowem – dla każdego, kto poszukuje sposobu na atrakcyjne spędzenie czasu.

Najważniejsze wydarzenia kulturalne we Wrocławiu Gdzie warto się wybrać?

Przyjeżdżając do Wrocławia na weekend z pewnością nie zabraknie nam atrakcji i zabawy na świeżym powietrzu. W czasie karnawału, w styczniu, warto wybrać się na Bal Przebierańców „Bestia” – to wspaniała, kolorowa, pełna atrakcji impreza organizowana przez studentów Akademii Sztuk Pięknych, która otwiera coroczny kalendarz imprez kulturalnych we Wrocławiu. W marcu miłośnicy dobrego kina mogą wybrać się na Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Offensiva”. Na festiwalu prezentowany jest dorobek kina offowego – gwarantowane niezapomniane emocje!

Jedna z najciekawszych imprez kulturalnych w Polsce odbywająca się w maju, na którą zjeżdżają miłośnicy gitarowego grania z całego kraju, to bez wątpienia Gitarowy Weekend Guinessa. Odbywa się on na wrocławskim Rynku, a oprócz tego we wrocławskich klubach można też zakosztować wówczas gitarowej muzyki na żywo. We wrześniu pasjonaci nauki mogą skorzystać z darmowego zwiedzania muzeów, czy też zwiedzania zabytków w towarzystwie przewodnika, pod patronatem Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. To doskonały sposób na to, aby zapoznać się z miastem Wrocławiem, jeśli planuje się przyjechać do niego na studia, czy zaszczepić w swoim dziecku naukowego bakcyla. Korzystanie z takich atrakcji kulturalnych to doskonały sposób na to, aby zaczerpnąć nieco wiedzy serwowanej w sposób przyjemny, nienachalny i bez konieczności ślęczenia nad książkami.

Kulturalny weekend we Wrocławiu

Do Wrocławia warto się wybrać o każdej porze roku, choćby tylko na weekend. Jest to studenckie miasto pełne kolorów, artystów, fantastycznych wydarzeń kulturalnych. Weekend we Wrocławiu to świetna okazja, aby zapoznać się z miastem zanim przyjedzie się do niego studiować, lub po prostu – by spędzić miło czas z rodziną bez wydawania horrendalnych sum na drogie egzotyczne wycieczki.

Wybierając się do stolicy Dolnego Śląska z rodziną lub przyjaciółmi, warto skorzystać z oferty noclegów w apartamentach we wrocławiu. To opcja dużo bardziej wygodna niż korzystanie z hotelu. Do naszej dyspozycji będzie w pełni wyposażony, komfortowy apartament w centrum miasta, który pozwoli nam poczuć się jak w domu, a nie jak w hotelu. Wybór odpowiedniego noclegu to bardzo istotna kwestia, jeśli planujemy spędzić poza domem kilka dni. Dzięki temu będziemy mogli porządnie się wyspać i zregenerować siły po całonocnych imprezach kulturalnych, a także odpowiednio się przygotować do zwiedzania. Sprawdzenie bazy noclegowej to absolutna konieczność, zanim wybierzemy się do Wrocławia!

 

Najważniejsze wydarzenia kulturalne we Wrocławiu – spędź je z nami!