Wrocław jest miastem z ponad tysiącletnią historią, dlatego też może pochwalić się wieloma zabytkami pochodzącymi z różnych epok. Wiele z nich to obiekty sakralne, w tym kościoły. Niektóre z nich są cennymi zabytkami, dlatego też warto wiedzieć, na które z wrocławskich kościołów zwrócić szczególną uwagę podczas zwiedzania stolicy Dolnego Śląska.

Archikatedra pw. św. Jana Chrzciciela

Największym i najsłynniejszym obiektem sakralnym we Wrocławiu jest katedra. Położona w samym sercu Ostrowa Tumskiego, jest łatwa do odnalezienia nawet dla osób przebywających pierwszy raz w dolnośląskiej metropolii. Budowla góruje nad innymi, więc jej wieże możesz dostrzec z wielu miejsc w mieście. Gotyckie mury były przez wieki przebudowywane, więc dzisiejszy wygląd najważniejszej wrocławskiej świątyni zawiera w sobie również elementy pochodzące z innych epok, przede wszystkim renesansu i baroku. Co ważne, dzięki wizycie w katedrze możesz również uzyskać szansę zobaczenia miasta z wysokości niemal stu metrów. Ten widok po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy.

Kościół garnizonowy pw. św. Elżbiety

Niemal równie słynny jak wrocławska katedra jest kościół garnizonowy pw. św. Elżbiety. Znajdziesz go bez większego trudu, gdyż znajduje się on tuż przy wrocławskim Rynku. Utrzymany w obowiązującym w średniowieczu stylu gotycki kościół został starannie odnowiony po zniszczeniach powstałych na skutek działań wojennych podczas oblężenia miasta przez Armię Czerwoną w 1945 roku. Jego strzeliste wnętrze ukazuje całe piękno stylu gotyckiego, wprowadzając odwiedzających w zachwyt nad kunsztem dawnych budowniczych. Na tym nie koniec podobieństw do katedry, bowiem i ta świątynia dysponuje punktem widokowym, z którego podziwiać można wspaniałą panoramę stolicy Dolnego Śląska.

Kościół pw. św. Marii Magdaleny

Usytuowany w niedalekiej odległości od wrocławskiego Rynku kościół jest wyjątkowy pod wieloma względami. Wzniesiona w średniowieczu budowla odznacza się majestatycznością właściwą dla innych gotyckich budowli wzniesionych na przestrzeni wieków w stolicy Dolnego Śląska. W jego mury wbudowany został romański portal przeniesiony z nieistniejącego już kościoła ulokowanego na wrocławskiej dzielnicy Ołbin. Świątynia, podobnie jak obie wymienione wcześniej, dysponuje również punktem widokowym, który jest słynny Mostek Czarownic, z którą związana jest pewna legenda. Aby ją poznać, najlepiej odwiedzić kościół pw. św. Marii Magdaleny.

Wrocław to miasto, w którym kościołów jest oczywiście o wiele więcej. Dlatego też osoby, które chcą poznać znaczną ich liczbę powinni znaleźć nocleg, który pozwoli na zatrzymanie się w stolicy Dolnego Śląska na dłużej. Nocleg w samym centrum miasta znajdziesz w ofercie prezentowanej przez apartamenty wrocławskie, znajdujące się w pobliżu wrocławskiego Rynku.