Piękny Wrocław ma dużo do zaoferowania swoim turystom. Jedną z niepowtarzalnych atrakcji, które znaleźć można w tym mieście jest Zamek Topacz, a konkretniej Muzeum Motoryzacji, które się w nim znajduje. To nie lada przyjemność dla pasjonatów starych aut, zobaczyć kultowe modele na żywo. Również dzieciom spodoba się wystawa, a szczególnie młodym fanom pojazdów na kółkach.

O muzeum motoryzacji

Zostało ono stworzone z miłości do starych, niepowtarzalnych samochodów, które miały wyjątkowy charakter. Kiedyś były one bowiem dobrami, na które nie każdy mógł sobie pozwolić. Aktualnie legendarne modele, takie jak Sokół 1000 oraz Fiat 508 nie jeżdżą już po ulicach. Ciekawscy mogą je jednak spotkać w muzeum motoryzacji w Topaczu – miejscu, gdzie podróż w czasie do lat trzydziestych jest możliwa. Również amatorzy starych aut zagranicznych znajdą tu coś dla siebie, dostępna jest bowiem ogromna kolekcja kultowych marek Rolls&Royce oraz Bentley.

Wypożyczalnia aut?

Owszem, eksponaty znajdujące się w muzeum to również sprawne pod względem technicznym pojazdy, które znaleźć można w wielu produkcjach filmowych. Auta te biorą także udział w rajdach pojazdów historycznych, które organizowane są przez muzeum. Mało tego, można również skorzystać z opcji zwiedzania pięknego Wrocławia jedną z kultowych marek samochodów. Czy może być coś bardziej ekscytującego?

Samochód na ślub

Muzeum udostępnia również swoje piękne samochody na śluby, zatem ktokolwiek chciałby mieć eleganckie, kultowe auto, które przewiezie go z domu do kościoła a później prosto na salę weselną – wystarczy sprawdzić w Muzeum Motoryzacji w Zamku Topacz.

Wrocław – gdzie spać?

Jeżeli chcesz zwiedzić wspaniałe miasto spotkań to warto również rozejrzeć się za noclegiem. Nie oszukujmy się – w jeden dzień nikt nie jest w stanie poznać Wrocławia naprawdę i zaliczyć wszystkich jego najlepszych atrakcji. Jedną z lepszych noclegowych w centrum miasta opcji można znaleźć tutaj. Wysoki standard, dobra lokalizacja i fantastyczny stosunek jakości do ceny to zalety, z którymi trudno dyskutować.

Wybierając się do Wrocławia warto zaplanować dłuższą wizytę – nie da się bowiem zwiedzić tego miasta i wchłonąć jego niepowtarzalnej atmosfery w jeden weekend. Energia tego miejsca, architektura oraz niesamowite atrakcje porozrzucane po całym Wrocławiu – po prostu nie ma opcji, aby nie zakochać się w mieście spotkań.