Pasjonowanie się kinem to nie tylko regularne oglądanie premierowych nowości na wielkim ekranie i znajomość najważniejszych tytułów w polskiej i zagranicznej kinematografii. To nie tylko spędzanie czasu nad oglądaniem filmów, ale także fascynowanie się detalami ich powstawania, znajomość różnych niuansów filmowych dotyczących poszczególnych kinowych pozycji.

Wrocław – miasto kina

Mieszkańcy Wrocławia, jak również osoby przybywające do tego miasta z innych części Polski lub świata, z pewnością będą mieli co robić. Wrocław to miasto głęboko zakorzenione w kulturze, szczególnie w kulturze filmowej. To tutaj odbywają się wielkie, na skalę Polski, wydarzenia filmowe i teatralne. To tutaj tłumy miłośników kin ściągają na premiery kultowych produkcji.

MovieGate – co to takiego?

MovieGate, jak sama nazwa wskazuje, to jaskinia pełna skarbów dla najprawdziwszych miłośników kina. Co najważniejsze – to jedyne takie miejsce w Europie! Oznacza to, że przyjeżdżają tutaj mieszkańcy różnych zakątków Europy, by zakosztować smaku prawdziwego, światowego kina, dotknąć go, móc z nim obcować choć przez kilka godzin. MovieGate to muzeum sztuki filmowej, urządzone w starych poniemieckich bunkrach o ogromnej powierzchni. To nie tylko miejsce dla miłośników kultowych filmów, ale także nauki i historii. Całe bunkry mają charakter poniemiecki, historyczny, większość pomieszczeń nie została nawet specjalnie przearanżowana na nowoczesny sposób.

W tych klimatach możemy znaleźć autentyczne rekwizyty filmowe – Aston Martina Jamesa Bonda, fragment oryginalnego modelu statku kosmicznego z Gwiezdnych Wojen, mundur, który nosił Brad Pitt w „Bękartach Wojny” i wiele wiele innych. Trzeba przyznać, że te autentyczne rekwizyty filmowe są prawdziwą gratką dla miłośników kina, których podnieca wypatrywanie tego typu szczegółów na filmach i możliwość ich obejrzenia czy sfotografowanie.

Do Wrocławia w pogoń za kulturą

Wakacje czy wolne weekendy można spędzać na wiele różnych sposobów. Jedni preferują totalny luz, możliwość odcięcia się od mediów i obowiązków i spędzanie czasu na plaży w otoczeniu smacznych potraw i kolorowych koktajli. Inni wykorzystują każdą wolną chwilę, również podczas wakacji, by nauczyć się czegoś ciekawego w przystępnej formie – ci wybierają zwiedzanie muzeów, spacery historycznymi szlakami, wizyty w galeriach sztuki. Jeszcze inne osoby wolne chwile przeznaczają w stu procentach dla swojej rodziny, fundując dzieciom miłe rozrywki w ciągu dnia i po prostu bawiąc się, na ile to tylko możliwe. Pasjonaci kultury filmowej, zamiast spędzić kolejny urlop nadrabiając filmowe zaległości z popcornem w ręku, powinni wybrać się na weekend do Wrocławia. To idealne miasto, w którym możemy nie tylko wybrać jedno z wielu kin czy teatrów i obejrzeć ciekawy seans. To również miasto, które dostarczy nam niepowtarzalnych historyczno-kinowych emocji związanych z podążaniem szlakami najbardziej kultowych filmów i podziwianiem rekwizytów w nich wykorzystywanych. Wrocław – warto to zobaczyć na własne oczy! Nasze apartamenty w centrum Wrocławia są idealną propozycją dla na miłośników kina spoza Wrocławia.

CZAS TRWANIA:
PODSTAWOWA TRASA: 40 MINUT
POKAZ SZALONEGO NAUKOWCA: 20 MINUT

CENNIK:
NORMALNY 19 ZŁ
ULGOWY 15 ZŁ
GRUPOWY 15 ZŁ
DODATKOWO:
POKAZ SZALONEGO NAUKOWCA 10 Z

https://moviegate.pl