Obok wspaniałych zabytków Wrocław to również miasto wielu ciekawych atrakcji, wśród których nie brakuje propozycji właściwie dla każdego. Już niebawem wszyscy miłośnicy motoryzacji powinni odwiedzić stolicę Dolnego Śląska, a to za sprawą przejazdu zabytkowych aut, zgromadzonych w podwrocławskim zamku Topacz.

Muzeum Motoryzacji

Pomysłodawcą całej imprezy jest Muzeum Motoryzacji, na co dzień mieszczące się na zamku Topacz, położonym w odległości kilkudziesięciu kilometrów od Wrocławia, w pobliżu góry Ślęzy. Muzeum to składa się z kolekcji ponad 80 pojazdów, w tym wielu unikatowych, między innymi przedwojennych produkcji polskiej motoryzacji. Szczególną atrakcją jest największa w naszym kraju kolekcja samochodów słynnej na całym świecie marki Rolls-Royce. Warto również zwrócić uwagę na niezwykle bogaty zbiór polskich motocykli i motorowerów, w kolekcji muzeum znajdują się właściwie wszystkie modele produkowane seryjnie.

Motoclassic 2015

Muzeum postanowiło już kilka lat temu wyjść nieco szerzej, poza własne mury. Tak narodził się pomysł imprezy, której już piąta edycja zbliża się właśnie w tym roku. Organizatorzy zapewniają, że w tym roku będzie można obejrzeć aż 250 zebranych pojazdów, pochodzących z lat 1886 – 1980. Prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji na tym się wcale nie kończy, przewidziane są również inne atrakcje, między innymi spotkania z legendarnym polskim kierowcą rajdowym Sobiesławem Zasadą.

Z punktu widzenia turysty, który nie chce bądź nie może opuścić Wrocławia, Motoclassic 2015 jest imprezą, którą można zobaczyć także na ulicach stolicy Dolnego Śląska. Jak co roku głównymi ulicami miasta przejedzie parada, która będzie miała postoje w najbardziej charakterystycznych punktach Wrocławia, takich jak Opera Wrocławska, Ostrów Tumski czy Hala Stulecia. W ten sposób można bez większego trudu połączyć odwiedzanie słynnych zabytków z obejrzeniem klasycznych już pojazdów.

Po trudach zwiedzania wygodny i komfortowy nocleg można zarezerwować w naszej firmie, oferującej apartamenty Wrocław.