Kochasz Wrocław, ale chciałbyś spróbować gdzieś wyskoczyć na weekend? Z pewnością każdemu przyda się taka odskocznia. Aby ułatwić Ci wybór prezentujemy X najciekawszych pomysłów na weekendowy wypad poza miasto.

1. Świdnica

Położona stosunkowo niedaleko od stolicy Dolnego Śląska Świdnica wbrew niewielkim rozmiarom ma całkiem sporo do zaoferowania. Miłośnicy natury z pewnością będą zachwyceni przechadzką po parku krajobrazowym Sudetów Wałbrzyskich. Przepełniony trasami pieszymi i rowerowymi zapewnia wszystko, czego potrzeba miłośnikom aktywnego spędzania wolnego czasu. A wszystko wzbogacone zapierającymi dech w piersiach widokami. Osoby ceniące raczej spacer po mieście i kontemplowanie zabytków z zadowoleniem zwiedzą Kościół Pokoju, pamiętający jeszcze XVII wiek, wpisany na listę UNESCO; gotycką katedrę Świętego Stanisława i Wacława, szczególnie zachwycającą bogatym wnętrzem; a także zabytkowy ratusz, w którym można wejść na wieżę i podziwiać panoramę miasta. Jeśli wyżej cenimy adrenalinę, interesującym miejscem będzie dla nas Tor Kartingowy M3 Racing, gdzie można bezkarnie poszaleć za kierownicą gokarta. Nasze dzieci z kolei będą zachwycone wizytą w Cinema Fun — Sali zabaw dla małych i trochę większych dzieci, oferującej szeroki wachlarz warsztatów tematycznych.

2. Park Narodowy Gór Stołowych

Położony około 112 kilometrów od Wrocławia Park jest ewenementem na skalę światową. Za sprawą płyt piaskowych o unikalnym kształcie, tworzących unikalne kształty możemy podziwiać niezwykłe płaskie góry. Jest jednym z najpopularniejszych rejonów turystycznych w Polsce. Bogaty jest w szlaki turystyczne, odnajdą się tu również rowerzyści, dzięki bogactwu ścieżek rowerowych. Oferuje również szlaki edukacyjne, dzięki którym dowiemy się więcej na temat Gór Stołowych, jak i genezy ich unikalnego kształtu. Zwiedzanie tego Parku jest bardzo tanią rozrywką, dostępną na każdą kieszeń, natomiast widoki z pewnością pozostaną w pamięci na długo. Zdecydowanie miejsce godne polecenia.

3. Weekend za granicą

Dzięki Tanim Liniom Lotniczym, oferującym szeroki wachlarz tanich połączeń z Wrocławia weekend w innym kraju nie musi już oznaczać horrendalnie wysokiej ceny, ani wielu godzin spędzonych na drodze. W szybki i tani sposób możemy z portu lotniczego im. Mikołaja Kopernika polecieć do Göteborga, Brukseli, Paryża, Kijowa, na Maltę, do Londynu, Neapolu, czy Rzymu. Niezależnie czy zdecydujemy się na zwiedzanie wieży Eiffla, połączonej z romantyczną kolacją przy francuskim Bordeaux, prawdziwie włoską pizzę w jej kolebce, czyli Neapolu, czy zwiedzanie Koloseum i Watykanu, takie podróże nie muszą być rujnujące dla portfela. Wszystkie te miejsca znajdują się zaledwie około dwóch godzin lotu od Wrocławia. Inną opcją, szczególnie miłą podczas mroźnej zimy, jest plażowanie na Malcie, która nawet w zimie zapewnia ponad 20 stopni i fantastyczne słońce, przez ponad 300 dni w roku. A pobyt na Ukrainie pozwoli poczuć się bogatym, niezależnie od grubości portfela, nie musimy więc żałować sobie żadnych atrakcji. Niezależnie więc co wybierzemy, możemy mieć wiele ciepłych wspomnień.