Podobno ludzie dzielą się na dwie kategorie – tych, którzy kochają psy i tych, którzy nie mniejszą miłością darzą koty. Dla tych drugich Wrocław proponuje wspaniałą imprezę. Wystawa kotów rasowych w gościnnych murach Hali Stulecia jest wydarzeniem, jakiego żaden miłośnik kotów nie może przegapić. To już w najbliższy weekend.

Międzynarodowa wystawa kotów rasowych odbywa się nie po raz pierwszy. Od zawsze impreza przyciąga miłośników futrzastych zwierząt niemalże z całego świata. W ciągu dwóch weekendowych dni września spotykają się hodowcy, weterynarze i zwykli miłośnicy kotów, którzy przychodzą po prostu popatrzeć na wspaniałe okazy zwierząt. W tym roku zapowiada się naprawdę spore wydarzenie. Organizatorzy zapowiadają udział około 400 zwierząt, będących przedstawicielami bardzo wielu ras, tak polskich jak i zagranicznych.

W planach jest cały szereg atrakcji, oczywiście z kotami w roli głównej. Międzynarodowa wystawa kotów rasowych to przede wszystkim okazja do zobaczenia egzotycznych zwierząt. Przewidziano specjalne pokazy najbardziej charakterystycznych ras tych zwierząt. Show kotów syberyjskich, burskich i BRU misiów to na pewno wydarzenia, jakich po prostu nie można przegapić. Równie atrakcyjnie zapowiadają się konkursy, w których wezmą udział egzotyczne koty bengalskie, warto również zwrócić uwagę na specjalny pokaz kotów brytyjskich. Z całą pewnością godny polecenia jest również zaplanowany show z udziałem kotów rasy sfinks, bardzo charakterystycznej z uwagi na fakt, iż koty te nie posiadają futra. Na ich temat zdania są podzielone, jedni widzą w nich czyste piękno a dla drugich są brzydkie, warto zatem zobaczyć je na własne oczy i wyrobić sobie opinię.

Poza samymi pokazami kociej urody podczas imprezy będzie można także wziąć udział w innych atrakcjach, jakie zaplanowali organizatorzy wydarzenia. Najwięcej skorzystają najmłodsi, gdyż to właśnie dla dzieci zostały przewidziane konkursy i zabawy, które umilą im czas na wystawie tak, by nikt nie miał czasu się nudzić.

Cała impreza potrwa przez sobotę i niedzielę, w godzinach od 10 do 18. Bilety do nabycia bezpośrednio w kasach, w cenie od 7 do 10 złotych. Bilety rodzinne, przeznaczone dla dwóch osób dorosłych i dwójki dzieci, to koszt 25 złotych. Dla wszystkich tych, którzy chcą być na obu dniach imprezy, apartamenty wrocławskie oferują tani i wygodny nocleg w centrum miasta, dobrze skomunikowanym z Halą Stulecia, gdzie odbędzie się impreza.